Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Historicky zajímavé

        Ostrov Lamu
        Ostrovy v okolí Lamu
        Mombasa a okolí
         Kilifi a okolí
        Malindi
        Ruiny Gedi
        Kariandusi
        Thimlich Ohinga
        Hyrax Hill
        Olorgasailie
        Národní park Sibiloi
        Jumba la Mtwana
        Památky UNESCO

Keňa - Kilifi a okolí

Kilifi – ruiny Mnarani
Pro nádherné pobřeží Keni je typické velké množství zátok s ostrovy, které mu dávají osobitý ráz. Na břehu jedné takové zátoky se nachází i městečko Kilifi, které je známé díky svému předchůdci městě Mnarani na protější straně zálivu, jejíž zbytky můžete obdivovat.
Mnarani bylo jedno z řady svahilských městských států rozesetých po východoafrickém pobřeží. Archeologické průzkumy z roku 1954 odkryly toto místo, které bylo obydleno od konce 14.století do 1. poloviny 17.století, kdy bylo zničeno nájezdným kmenem Galla ze Somálska. Ruiny zahrnují Velkou mešitu s jemně vyřezávanými nápisy na minaretu, skupinu hrobek, malou mešitu ze 16.století a části městských hradeb a bran. Zajímavá je také nesmírně hluboká studna.
V okolí Mnarani leží také Kioni, kde byl nalezen otesaný kámen s vyrytým propleteným ornamentem, který byl asi částí minaretu a v současné době je umístěn v muzeu v pevnosti Fort Jesus. Asi 3 km od Mnarani jsou další ruiny Kitoka, které obsahují mešitu podobnou jako v Mnarani a několik domků. Všechny tyto osady byly podrobeny Mombasou.

Otevírací doba Mnarani je od 7:00 do 17:30 a cena asi 200 KSh za osobu. Pro cestu do Kioni a Kitoka je lepší nalézt si průvodce, který vám ukáže cestu. Návštěvy je možné zkombinovat s pobytem na krásných plážích.


Takaungu
V blízkosti Kilifi je malá vesnička Takaungu. Údajně je to nejstarší otrokářský přístav na keňském pobřeží a pokud vás zajímá historie, určitě si ho nenechte ujít. Vesnička je velmi zajímavé místo mimo hlavní turistické oblasti.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy