Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Historicky zajímavé

        Ostrov Lamu
        Ostrovy v okolí Lamu
        Mombasa a okolí
        Kilifi a okolí
         Malindi
        Ruiny Gedi
        Kariandusi
        Thimlich Ohinga
        Hyrax Hill
        Olorgasailie
        Národní park Sibiloi
        Jumba la Mtwana
        Památky UNESCO

Keňa - Malindi

Malindi
KeňaNa mysu na jižním konci zátoky stále stojí sloup vztyčený mořeplavcem Vasco da Gamou, který by se mohl stát symbolem celého města i jeho dějin. Bylo to totiž právě Malindi, které především díky svým nepřátelským vztahům s Mombasou, vlídně přijalo Portugalce a stalo se tak portugalskou základnou v této oblasti. Odtud se pak Portugalci pokoušeli rozšířit svůj vliv po východoafrickém pobřeží.
Dnes Malindi nabízí především nádherné pláže a moře s korálovými útesy.
Historických památek tady není příliš mnoho, ale ty, které zde najdete, jsou velmi zajímavé. Je to především již zmíněný sloup Vasco da Gamy. Kříž, který zdobí korálový sloup je z kamene dovezeného až z Lisabonu. Dále zde najdeme takzvaný portugalský kostel, který údajně postavil Vasco de Gama a kde byly dva členové jeho posádky upáleni. Hroby námořníků však rozhodně nejsou originály a je pravděpodobné, že tento kostel byl postaven Svatým Františkem Xaverským při jeho cestě do Indie.Najdete tu také hroby katolických misionářů z pozdního 19.a 20.století.
Nedaleko směrem na sever je několik sloupových hrobek, zbytky mešity Juma a paláce.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy