Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Historicky zajímavé

        Ostrov Lamu
        Ostrovy v okolí Lamu
        Mombasa a okolí
        Kilifi a okolí
        Malindi
        Ruiny Gedi
         Kariandusi
        Thimlich Ohinga
        Hyrax Hill
        Olorgasailie
        Národní park Sibiloi
        Jumba la Mtwana
        Památky UNESCO

Keňa - Kariandusi

Kariandusi
Karianduiské naleziště se nachází po pravé straně hlavní silnice z Naivasha do Nakuru v blízkosti jezera Elmenteita. Ve 20. letech 20. století zde známý archeolog Louis Leakey objevil několik nástrojů z obsidiánu a lávy vyrobené lidmi asi před 1,4 miliony a 200 000 lety. V místním muzeu si můžete prohlédnout různé vykopávky a zkrácenou historii počátků lidstva.

Vstupné je 200 KSh pro dospělé a 100 pro děti.

Poměrně nedaleko najdete také African Diatomite Industries, kde se můžete dozvědět mnoho o těžbě diatomitu. Diatomit je bílý drobivý kámen, který vznikl ze schránek mořských živočichů. Má vysoký obsah vápníku. Kámen slouží k mnoha průmyslovým účelům, využívá se jeho filtračních schopností a také schopnosti absorbovat vodu. Na dně hluboké šachty je vydlabáno do skály mnoho kruhových tunelů a pokud máte odvahu můžete těmito chladnými tunely procházet a obdivovat tisíce netopýrů visící ze stropu.


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy