Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Historicky zajímavé

        Ostrov Lamu
        Ostrovy v okolí Lamu
        Mombasa a okolí
        Kilifi a okolí
        Malindi
        Ruiny Gedi
        Kariandusi
        Thimlich Ohinga
         Hyrax Hill
        Olorgasailie
        Národní park Sibiloi
        Jumba la Mtwana
        Památky UNESCO

Keňa - Hyrax Hill

Hyrax Hill
Název získalo toto místo podle damanů, kteří zde ve velkém počtu žili. Archeologické průzkumy zde začaly v roce 1937, ačkoli ho poprvé objevil Louis Leakey již v roce 1926. Při vykopávkách byly objeveny tři osady, z nichž nejstarší pochází z doby před 3000 lety a nejmladší asi z doby před 200-300 lety.
Vaši prohlídku můžete začít prohlídkou vesničky North-East Village, kde bylo objeveno 13 podúrovňových nalezišť. Jenom jáma D, objevená v roce 1965 je stále otevřená, ostatní jsou zarostlé hustými křovisky. Předpokládané stáří vesničky je asi 400 let. Bylo zde nalezeno obrovské množství keramických střepů, některé byly sestaveny dohromady a vytvořily krásné džbány a další nádoby. Předměty jsou vystavovány v Muzeu. Našly se zde i základy několika obdélníkových domů.
Dále stezka stoupá ke zbytkům hradiště obehnaného kameny. Pochází pravděpodobně z doby železné. Pokud se rozhodnete pokračovat až na vrchol hory, čeká vás úžasný pohled na okolí a na tisíce plameňáků na jezeře Nakuru.
Při sestupu po druhé straně hory narazíte na sídliště z doby železné, kde jsou ještě dnes znatelné pozice chatrče B a C. Severně od těchto chatrčí byla objevena série pohřebních jam obsahující 19 koster. Většina těchto koster byli muži a podle useknutých hlav u některých jedinců se soudí, že zemřeli v boji.
Pod těmito hroby byly nalezeny ostatky z neolitického období. Druhé neolitické pohřebiště nalezené v blízkosti je oploceno a slouží jako součást expozice. Mezi těmito pohřebišti a silnicí do Nairobi bylo v roce 1974 odhaleno několik dalších jam z doby železné. Rozsáhlá sbírka zde nalezených předmětů je pro archeology opravdovou hádankou – šest indických mincí, z nichž jedna je 500 let stará a druhá z roku 1918.

Toto naleziště se nachází kousek od Nakuru po silnici do Nairobi. Otevírací doba je od 9.00 do 18.00 a vstupné 200 KSh.


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy