Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Historicky zajímavé

        Ostrov Lamu
        Ostrovy v okolí Lamu
        Mombasa a okolí
        Kilifi a okolí
        Malindi
        Ruiny Gedi
        Kariandusi
        Thimlich Ohinga
        Hyrax Hill
        Olorgasailie
         Národní park Sibiloi
        Jumba la Mtwana
        Památky UNESCO

Keňa - Národní park Sibiloi

Národní park Sibiloi
Národní park Sibiloi se rozkládá na východním pobřeží jezera Turkana. Toto turisty hojně navštěvované místo láká především fascinující prehistorií, nálezy fosílií a úžasným suchým ekosystémem, ve kterém žije mnoho rozmanitých druhů zvířat i rostlin.
Park byl založen v roce 1972, rok poté, co zde Dr. Richard Leakey objevil kostru „1470“ druhu Homo habilis, jejíž stáří se odhaduje na dva milióny let. Kostra je známá pod prozaickým jménem 1470 (evidenční číslo keňského muzea) a je stará 2,5 miliónů let. Vykopány byly také předměty dokazující přítomnost Homo erectus a prvních hominidů. Tato oblast může být tedy právem nazývána „kolébka lidstva“.

Všechny lidské ostatky byly převezeny do Nairobi a jsou vystavovány v Národním Muzeu společně s mnoha dalšími z jiných nalezišť. Expozice obsahuje také zkamenělinu obří želvy staré asi 3 milióny let, pravěkého druhu krokodýla dlouhého asi 15 metrů a mamuta s obřími kly.
Zkameněliny rostlin nalezené jižněji jsou důkazem, že oblast byla před 7 milióny let hustě zalesněná. Každoroční deště a vítr odkryjí nové zkameněliny.


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy