Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Historicky zajímavé

        Ostrov Lamu
        Ostrovy v okolí Lamu
        Mombasa a okolí
        Kilifi a okolí
        Malindi
        Ruiny Gedi
        Kariandusi
        Thimlich Ohinga
        Hyrax Hill
        Olorgasailie
        Národní park Sibiloi
         Jumba la Mtwana
        Památky UNESCO

Keňa - Jumba la Mtwana

Jumba la Mtwana
Tato národní památka na severu zátoky Mtwana Creek představuje zbytky otrokářské svahilské osady ze 14. – 15. století. Název města znamená v překladu „dům otroků“ a nachází se v ústí řeky Mtwapa obklopené baobaby. Není jasné, proč bylo opuštěno, protože se tu nachází i zdroj pitné vody.
Ačkoli ruiny města nejsou tak rozsáhlé a působivé jako ruiny Gedi, které bylo mnohem bohatší, přesto nabízejí zbytky města úchvatnou podívanou, zvláště Mešita u moře. Dochovala se zde řada původních částí, včetně místností pro ženy nebo nádob k umývání věřících. Hrobky u mešity se dochovaly ve skvělém stavu. Jsou nasměrovány k posvátnému městu Mekka a na jedné z nich se dochoval i vyrytý úryvek z koránu.
Dále zde najdete další 3 mešity a mnoho důkazů o rozsáhlých hygienických zařízeních, které svědčí o velké čistotnosti obyvatel, která je podle islámu jednou z ctností. Prohlédněte si i ruiny jednotlivých domů, zajímavý je zejména Dům mnoha dveří, který zřejmě sloužil jako hotel.
Pokud si chcete v klidu prohlédnout celé zbytky města, vyhraďte si na jeho návštěvu celý den.
Odpoledne můžete strávit na krásné pláži Jumba Beach.

Památník Jumba la Mtwana je přístupný denně od 8.00 do 18.00. Cena činí cca 200 KSh na osobu.
Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy