Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Historicky zajímavé

        Ostrov Lamu
        Ostrovy v okolí Lamu
        Mombasa a okolí
        Kilifi a okolí
        Malindi
        Ruiny Gedi
        Kariandusi
        Thimlich Ohinga
        Hyrax Hill
        Olorgasailie
        Národní park Sibiloi
        Jumba la Mtwana
         Památky UNESCO

Keňa - Památky UNESCO

Památky UNESCO
Z historických památek je v seznamu UNESCO v Keni zahrnuto město Lamu pro svoji jedinečnou architekturu, která odráží prolínání kulturních vlivů, které po staletí přicházely na africké pobřeží z Arábie, Indie i Evropy. Spojení těchto vlivů s tradičními svahilskými prvky dalo vzniknout osobité kultuře, jejíž architektonickou podobu dnes můžeme v Lamu obdivovat. Lamu je nejstarší a nejlépe dochované svahilské město ve Východní Africe. Není však jen pouhým pomníkem, ale stále žijícím funkčním městem, ve kterém se soustřeďuje muslimské obyvatelstvo udržující starobylé tradice.

V seznamu UNESCO jsou dále uvedeny také dvě přírodní památky Keni – Národní park Mount Kenya a Národní parky v oblasti jezera Turkana.

Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy