Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

         Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Hell’s Gate

Národní park Hell’s Gate
Tento park ležící v Rift Valley je jedním ze dvou nížinných parků v zemi, které lze projít nebo projet na kole divočinou bez doprovodu strážce nebo průvodce (druhým je Saiwa Swamp blízko Kitale).

Vynořující se útesy a červeně zbarvené skály v rokli Hell’s Gate (Pekelná brána) jsou hlavními atrakcemi tohoto parku. Turisty láká také široká škála ptačích a zvířecích druhů. Při procházce parkem je možné vidět na planinách zebry, Thomsonovy gazely, buvoly, buvolce a dokonce i gepardy, leopardy nebo pštrosy.
Správci parku se také snaží o návrat velkého euroasijského horského supa (Gypaetus barbatus), který zde byl naposledy spatřen v roce 1984.

Hell’s Gate má zvláštní atmosféru a červené zabarvení skal a rozeklaných skalních útvarů tvoří nádhernou kulisu, kterou často využívají i filmaři.

Obvyklým vstupním místem je hlavní brána Elsa Gate ležící asi 2 km od ulice Moi South Lake Rd, kde najdeme také informační centrum. Odtud vás cesta dovede k Fischer’s Tower, 25ti metrovému sloupu ze sopečného kamene pojmenovaném po Gustavu Fischerovi, německém objeviteli, který přišel do této oblasti v roce 1883. Byl pověřen Hamburskou geografickou společností najít cestu z Mombasy k Viktoriinu jezeru, ale tato oblast byla nejvzdálenějším místem na jeho cestě, protože nedokázal projít přes území nepřátelských Masaji. Všude kolem můžete pozorovat damany. Tito roztomilí hlodavci ztratili tradiční plachost a často loudí na turistech něco na zub.
Trasa pokračuje přes dolní rokli s mnoha kamennými „věžemi“ velmi populárními mezi horolezci. Central Tower je další sloup ze sopečného kamene podobný Fischer’s Tower, ale mnohem větší. Nedaleko věže začíná rokle Lower Gorge. Odtud vede vynikající (ovšem pouze v období sucha) a zajímavá cesta. Sestupuje se většinou po schodech vtesaných do skály, které mohou být kluzké. Hlavní cesta nakonec ústí u stanice Ol Karia Geothermal Station s geotermální elektrárnou. Tento energetický projekt jako první v Africe využil jeden z nejteplejších zdrojů přírodního pramene na světě k výrobě energie. Teplota vodní páry zde dosahuje 300 stupňů. Z mnoha vyhlídkových míst po celém parku je možné zahlédnout mračna páry stoupající právě z tohoto pramene.
Celková délka trasy od jezera přes Elsa Gate a Ol Karia Gate zpět k břehům jezera je asi 22 km. Vzdálenost mezi dvěma branami přes jezero je asi 9 km. Pitnou vodu je možné získat jedině v jednom z 5 kempů. Pro zpestření vašeho výletu je možné si pronajmout horské kolo v jednom z kempů vedle jezera.
Pokud se rozhodnete prozkoumat park mnohem důkladněji, doporučujeme vám cestu Buffalo Circuit road, která vám nabídne několik fantastických výhledů na okolní krajinu.

Vstupné stojí cca 15 USD (5 USD pro děti) a kempování v parku je možné za cenu 2 USD za osobu. Nejlepšími kempy jsou asi Ol Dubai a Naiberta.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy