Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
         Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Aberdares

Národní park Aberdares
KeňaTento národní park leží ve stejnojmenném pohoří v Centrální vysočině (Central Highlands) západně od Mt Kenya a severně od Nairobi. Národní park pokrývá dlouhý pás táhnoucí se od jihu k severu a malý východní výběžek nazývaný Salient (Klín). Salient byla původně starověká migrační stezka slonů mezi pohořím a horou Mt Kenya. V oblasti hlavní části parku najdete spíše vysokohorská vřesoviště, zatímco v oblasti Salient převládá deštný prales, ve kterém žije mnoho rozmanitých druhů zvířat.

Aberdare je nejvýše položeným národním parkem v celé Africe, protože velká část jeho území leží v nadmořské výšce 3000 metrů. Nejvyšší horou je Kinangop (3906 m) a Oldonyo Lesatima (4001 m). Krajině vévodí husté, mlhavé deštné pralesy, které dodávají parku tajemnou atmosféru . Obrovské množství pstruhů se rozmnožuje v místních horských potocích, které se linou pohořím a řítí se dolů v podobě působivých a úchvatných vodopádů jako Keruru Kahuru (z výšky 270 m), Gura z výšky 240 metrů v jižní oblasti nebo Chania Falls ve střední části parku.

Tento park nepatří k nejnavštěvovanějším kvůli velmi vysoké vlhkosti a počasí. V období dešťů je park uzavřen, protože ze silnic se stávají bahnitá kluziště. Další nevýhodou je hustá vegetace, která znemožňuje pozorování zvířat.
Na druhé straně se park pyšní obrovským množstvím druhů fauny, flory a přírodními krásami, které můžete vidět snad jen v Národním parku Mt Kenya. Parku dominují zvířata jako slon nebo buvoli, ale také se zde můžete setkat s vzácnějšími druhy včetně nosorožce černého a antilopy bongo, s prasetem pralesním, černým druhem servala a černým leopardem. Pro milovníky ornitologie je Aberdares hotový ráj, protože zde žijí stovky druhů ptáků.

Návštěva parku je možná individuálně nebo v organizovaných skupinách, které jsou doprovázeny místními strážci. Pro individuální návštěvu je nutné mít automobil 4WD.

Aberdare se nachází asi 100 km od Nairobi a 17 km severozápadně od Nyeri.

Vstupné stojí cca 27 USD pro dospělého a 10 USD pro děti. Centrála parku sídlí blízko Mweiga, PO Box 22, Nyeri (tel.: 0171- 55024).


Turistika
Procházka po parku směrem k vysokohorským vřesovištím a 4 hlavním vrcholům (všechny nad 4000 metrů) je možná, pokud se pečlivě připravíte na špatné počasí a získáte povolení od správce. Po parku se pak budete pohybovat pod dohledem ozbrojeného strážce, který vás bude pro jistotu doprovázet (cena je cce 500 KSh na den).

Rybaření
Chytání pstruhů je velmi populární obzvláště ve vyšších nadmořských výškách na vřesovištích. Velmi dobrou základnou je Kiandogoro Fishnig Lodge, ale je nutné mít povolení od centrály parku (cca 400 KSh).Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy