Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
         Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Chyulu Hills

Národní park Chyulu Hills
Severozápadně od Národního parku Tsavo West National Park leží pohoří Chyulu Hills. Právě zde byl v roce 1983 zřízen národní park, aby ochraňoval sladkovodní povodí okolo Mombasy. Sopečné hory jsou až ohromujícím způsobem krásné a poskytují báječný pohled na Kilimanjaro. Směrem k vrcholkům hor můžete zahlédnout stáda oryxů a dalších antilop, žirafy, zebry a pakoně žíhané. Méně častější jsou pak sloni, lvi a buvoli.

Díky mírně zvlněnému terénu, ve kterém jsou pastviny promíchány s hustými lesy, je tato oblast naprosto skvělým terénem pro turistiku. Pokud však chcete prozkoumávat místní krajinu, je nutné si najmout průvodce.
Hlavní atrakcí tohoto parku je nejdelší lávová „roura“ na světě – Leviathan (Nezvládnutelný). Tyto poměrně vzácné lávové roury jsou zvláštní válcovité tunely vzniklé krátce po sopečné erupci. V parku se můžete setkat s dalšími fascinujícími geologickými jevy a systémy, ale pokud nejste profesionální speleolog, prozkoumávání se rozhodně nedoporučuje.
Při jakékoli výpravě do parku je nutné se vybavit dostatečným množstvím pitné vody, protože pitná voda je k dispozici opravdu vzácně.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy