Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
         Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní rezervace Lake Bogoria

Národní rezervace Lake Bogoria
Keňa - BogoriaJezero Bogoria v Rift Valley je mělké sodné jezero pokrývající plochu 30 km čtverečních s maximální hloubkou 9 metrů. Jako ostatní sodná jezer v Keni, nemá Bogoria žádný odtok, proto intenzivní vypařování vede k velké koncentraci soli a minerálů. Výsledkem je, že jezero je přímo ideální pro zelené řasy, které jsou hlavní potravou pro plameňáky.

Když během let 1995 a 1996 začalo jezero Nakuru vysychat, přesunula se místní populace plameňáků na další jezera. Největší část z nich se usadila právě na jezeře Bogoria, kde v současné době žije odhadem 1,5 miliónů plameňáků. Jejich počet se dá těžko odhadnout a stále se mění. Přesto i nadále zůstávají jednou z nejkrásnějších podívaných v celé východní Africe. Pohled na vlnící se moře v různých odstínech růžové barvy stojí rozhodně za to.

Bogoria je překrásný, dobře udržovaný park a v některých částech je možné provozovat i cyklo-turistiku. Největšími atrakcemi kromě plameňáků jsou horká vřídla a gejzíry.
Východní pobřeží jezera lemují příkré srázy pohoří Siracho Escarpment a severovýchodně se nachází okraj pohoří Aberdare. Směrem na jih od jezera je spíše izolovaná zalesněná část, která je domovem řady zvířat, např. kudu velkého, který je velmi plachý. Západní část je domovem malých stád gazely Thomsonovy, zeber a prasat bradavičnatých. V parku můžete spatřit také malou africkou antilopu skáloleze skákavého, leoparda, geparda nebo buvola.

Severně od jezera mimo park je mokřina Kesubo Swamp. Žije zde více než 200 druhů ptáků a tato mokřina drží také keňský rekord v počtu druhů ptáků zahlédnutých během jedné hodiny.

Tato rezervace nepatří k nejnavštěvovanějším, ale rozhodně má co nabídnout.
Vstupné do národní rezervace je cca 1000 KSh za osobu + 200 KSh za vozidlo.
Pokud chcete prozkoumat i odlehlejší části parku, je nutné nejprve získat povolení od správce parku a zajistit si ozbrojeného strážce.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy