Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
         Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Lake Nakuru

Národní park Lake Nakuru
KeňaTento národní park byl zřízen v roce 1961 a pokrývá plochu 180 km čtverečních. Stejně jako ostatní jezera v Rift Valley je i jezero Nakuru mělké a silně alkalické. Díky velké koncentraci soli a minerálů je jezero přímo ideální pro růst zelených řas, které představují hlavní potravu pro plameňáky, kteří zde sídlili v největší kolonii. Zároveň jezero nemá žádný odtok a pronásledují ho problémy s vysycháním. Několik let klesala stabilně hladina vody až na pokraj vyschnutí. V roce 1996 byla situace kritická. I zbytek plameňáků sžitých s jezerem byl donucen vyhledat si lepší místo pro život – hlavně na jezeře Bogoria. Deště, které přinesl jev nazývaný „El Niňo“, způsobily, že voda ztratila svojí koncentraci a stala se příliš sladkou a nevhodnou pro růst řas. Někteří vědci tvrdí, že absence plameňáků na jezeře je způsobena činností člověka v okolí jezera – znečišťováním vody z města Nakuru, pesticidy a herbicidy vypouštěnými z okolních farem a také masivním odlesňováním v okolí jezera a následné erozi. Faktem je, že v některých letech se dají menší kolonie na jezeře pozorovat. Plameňáci jsou stěhovaví tvorové a možná se v budoucnu vrátí do svého původního útočiště, ale i bez nich zůstává jezero Nakuru ornitologickým rájem s více než 400 druhy ptáků. Zajímavá je zejména populace pelikánů, kterým se tu daří.

Avšak v celém parku je toho mnohem více k obdivování než jen pouhé jezero. Rozlehlé pláně pastvin, křoviska, pryšcové a akáciové lesy a skalnaté srázy jsou domovem stovek druhů ptáků a zvířat. Zajímavý je porost pryšců, které připomínají obrovské kaktusy. Určitě zahlédnete spoustu prasat bradavičnatých, žirafy Rotschildovy, u vody se setkáte s voduškami jelenovitými a buvoly, zatímco dále v buši se pasou gazely Thomsonovy a bahnivci kaferští – příležitostně zahlédnete i leoparda. Okolo srázů můžete spatřit damany a prérijní ptáky. Podél severního pobřeží jezera obvykle žije malá skupinka hrochů.
V parku žijí také černí a bílí nosorožci. Jižní konec jezera je nejlepší místo pro pozorování bílých nosorožců pasoucích se nedaleko vody. Nosorožce černé není jednoduché spatřit, protože jsou velmi plaší.


Příjezd do parku zajišťují 3 vstupní brány. Hlavní brána směrem od Nakuru je nejfrekventovanější, protože leží nejblíže největšímu kempu, který v parku najdete, a můžete se zde vybavit i mapou a získat důležité informace.
Pěší procházky parkem nejsou povolené, na prohlídku se můžete vydat v minibusech nebo si pronajmout vůz. Cesta autem vám umožní zastavit si na některých vyhlídkových místech a na břehu jezera a pokochat se libovolně dlouho pohledem na jedinečnou přírodu. V parku se můžete také najíst a ubytovat.
Hlavní vstupní brána do parku je asi 6 km jižněji od centra Nakuru.

Vstupné je cca 27 USD za osobu (cca 10 USD za dítě) a 200 KSh za vozidlo.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy