Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
         Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní rezervace Masai Mara

Národní rezervace Masai Mara
Rezervace Masai Mara je bezesporu nejoblíbenějším keňským parkem. Většina turistům, kteří navštíví Keňu, zamíří do Masai Mara a mají k tomu také dobrý důvod, protože se jedná o keňskou část proslulého tanzanského národního parku Serengeti. Také je to tradiční území proslulých kočovných válečníků a pastevců Masajů.
Rezervace je situována do jihozápadního kouta země a tvoří ji 1510 km čtverečních otevřených pastvin a planin porostlých akáciemi s širokou plochou korunou. Krajina je přímo ideální na pozorování divokých zvířat. Rezervace je zavlažována významnou keňskou řekou Mara River a jejím přítokem Talek River. Západní hranici tvoří působivé pohoří Esoit Oloololo Escarpment a je to právě tato část parku, kde je největší koncentrace divokých zvířat. Naopak největší koncentrace turistů je ve východní části parku u vstupních bran Oloolaimutiek a Talek Gate, protože tyto končiny jsou nejlépe přístupné z Nairobi.

Národní park Masai Mara
Zvířata v parku
Každý turista přijíždějící do Keni touží vidět nádhernou nedotčenou divokou přírodu, exotická zvířata a poznat rozmanitou kulturu této země. Se vším se můžete setkat právě v rezervaci Masai Mara. Divoká zvířata, která jste dosud vídali jenom na fotografiích nebo na televizní obrazovce, se tu pohybují v obrovském množství a v tolika druzích, že budete mít dojem, jako byste se ocitli na Noemově arše.
Jediným záporem je velké množství turistů, protože být v Keni a nevidět Masai Mara, je jako nespatřit v Paříži Eiffelovu věž. Nápor vrcholí většinou o vánocích. Pokud si chcete užít více klidu, volte pro návštěvu období na okrajích sezóny.
Je téměř jisté, že zde kdykoliv spatříte obrovské množství divokých zvířat.. Z velkých koček to jsou lvi, které můžete pozorovat i při lovu, ale spíš je uvidíte odpočívat pod stromy. Žije zde poměrně velká komunita těchto zvířat, takže se nemusíte bát, že budete ve svém pozorování neúspěšní. Poměrně běžní jsou také gepardi a leopardi, i když jejich plachost jim velí držet se mimo rušná místa. Ve velkých stádech se zde prohánějí sloni, zebry či buvoli. Ze zástupců antilop můžeme jmenovat černo-pruhovanou gazelu Thomsonovu a větší gazelu Grantovu, impalu nebo buvolce Cookova. Dalšími velmi běžnými zvířaty jsou žirafa masajská, pavián, prase bradavičnaté, liška, šakal šedý či hyena skvrnitá. V řece žije početná populace hrochů a když budete mít štěstí, můžete zahlédnout i bílého nebo černého nosorožce.

Zlatým hřebem rezervace Masai Mara je bezpochyby každoroční migrace pakoňů hřivnatých, kdy se doslova milióny těchto zvířat v červenci a srpnu přesouvají ze Serengeti do Masai Mara ve snaze najít svěží trávu. Být v tuto dobu v rezervaci je opravdu ohromující zážitek, na který se nezapomíná.

Kemp Mara Sarova Camp, Mara Serena Lodge a Simba Lodge jsou pravděpodobně nejlepší místa, kde můžete v parku zakoupit benzín, ačkoli ceny jsou mnohem vyšší než v Naroku či Nairobi. Do rezervace se dostanete nejlépe z Nairobi. Můžete využít pravidelnou leteckou dopravu, která vám poskytne neopakovatelný pohled na krásy parku z ptačí perspektivy. Pokud pojedete autem, je třeba věnovat pozornost místy velmi špatnému stavu vozovky a počítat na cestu nejméně se sedmi hodinami. Městečko Narok vzdálené asi 100 km od rezervace je posledním místem, kde můžete natankovat. Pokud nestihnete dojet do rezervace do 18.30, kdy se zavírá brána, musíte v Naroku přespat.

Stále více oblastí je však díky bažinatému terénu po příchodu dešťů téměř nemožné projíždět v automobilu. Je to způsobeno také neukázněným chováním turistů, kteří koly svých aut ničí okolí vyznačených cest, a následná eroze pak dokoná dílo zkázy. Faktem je, že rezervace je díky své unikátní kráse vyhledávána stále větším počtem turistů, a naskýtá se otázka, jak dlouho je tento nápor křehká příroda schopna vydržet bez následků.

Vstupné do rezervace činí cca 27 USD pro dospělého na den (10 USD pro dítě). Za vozidlo je příplatek cca 200 KSh popřípadě pro více než šestimístná vozidla 500 KSh.


Masajská vesnice
Nedaleko vstupní brány Oloolaimutiek stojí masajská vesnička, která je přístupná turistům. Asi za 350 KSh se zde můžete procházet a vyfotografovat vše, co vás zajímá. Masajové jsou občas unavení z pózovaní pro turisty a z fotografování vůbec, proto je lepší navštívit vesničku, když zde nejsou žádní další návštěvníci.


Přečtěte si zajímavé články o národní rezervaci Masai Mara
Rezervace Masai Mara, výkladní skříň keňské turistiky
Každý, kdo vyrazí do Keni na safari, chce vidět rezervaci Masai Mara. Jenže málokdo má představu o tom, jak vlastně Masai Mara ve skutečnosti vypadá. Poradíme vám, jak se alespoň trochu orientovat.....Pokračování zde

Antilopa, která je schopna podvádět kvůli páření
Buvolec topi se musí hodně snažit, aby si udržel své samice ve svém harému. Čas od času musí používat i nedůstojné triky, ale účel světí prostředky. Je to jedna z nejkrásnějších antilop, a přesto ji většina návštěvníků safari míjí po pár cvaknutích spouště fotoaparátu. Ke své škodě.........Pokračování zde

Vydejte se do Afriky za dobrodružstvím
Chcete procestovat Keňu a Tanzanii jako opravdoví cestovatelé? Spát ve stanu obklopeni divokou přírodou? Dostat se do míst, kam se běžný turista nepodívá? Expediční cesta upraveným terénním náklaďákem je skvělý způsob, jak poznat Afriku a ušetřit přitom hodně peněz.........Pokračování zde

Pakoně byli zrozeni k pohybu
Jsou motorem největší pravidelné migrace suchozemských zvířat na světě. Bez nich by Východní Afrika nebyla Východní Afrikou. Zasloužili by si být součástí tzv. Velké pětky. Bez nich by po savanách a v buších neběhalo tolik predátorů. Pakoně (Connochaetes taurinus). Záměrně píši v množném čísle. Vidět jednoho lva je zážitek. Vidět jednoho nosorožce je zážitek. Vidět jednoho pakoně je o ničem, ale vidět jich najednou stovky a tisíce je dech beroucí věc. Na pakoně se prostě musí myslet v množném čísle.....Pokračování zde

Největší migrace suchozemských zvířat na světě
Jako malý kluk jsem se jednou ocitl uprostřed stáda krav. Mohlo jich být 20, nanejvýš 30. Dodnes si vzpomínám na strach, jaký jsem měl, jak obrovské mi to stádo připadalo a jak rád jsem byl zase zpátky za ohradou. Vzpomněl jsem si na to i v okamžiku, když jsem poprvé uviděl tzv. Velkou migraci na vlastní oči. Musel jsem se usmát nad svou dětskou pošetilostí, teď kolem mne byly tisíce pakoňů a zeber. .....Pokračování zdeProvozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy