Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
         Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Meru

Národní park Meru
KeňaNárodní park se nachází na nížinných pláních Meru a je úplným opakem severnějších rezervací Samburu, Buffalo Springs a Shaba, kde je naprosto běžná otevřená křovitá krajina.

Vydatné deště a dostatek vodních toků valících se z masívu Mt Kenya vyživují bujnou džungli, křoviny, mokřiny a vysoké traviny, které poskytují potravu a útočiště celé řadě zajímavých zvířat. Park patří k geograficky nejrozmanitějším v celé Keni a zásadně se liší třeba od parku Masai Mara. Horší podmínky k pozorování zvířat vám vynahradí nádherná bohatá příroda, ve které se budete pohybovat a která vás na první pohled okouzlí.

Naneštěstí bylo toto místo v 80.letech minulého století nejhůře zasaženo pytláky, takže neoplývá tak velkým množstvím divoké zvěře jako jiné národní parky. Pytláci surově vyhubili hlavně nosorožce. Bílí nosorožci sem byli přivezeni a jejich populace se naštěstí zdárně rozrůstá. Ale méně zvěře znamená i méně turistů kolem vás, což s sebou přináší pouze výhody. A dívat se je rozhodně na co.
Není náhodou, že slavná lvice Elsa právě zde našla svůj nový domov, když byla vrácena zpátky do volné přírody. Slony můžete většinou pozorovat u bažiny Bisanadi Plains. Dalšími zajímavými tvory jsou lvi, gepardi, kudu, oryxové, vodušky jelenovité nebo gazela Thomsonova či Grantova. Mezi křovisky můžete dále zahlédnout zebru Grévyho, buvoly, žirafu síťovanou nebo impalu. Opice, krokodýly a obrovské množství ptačích druhů můžete pozorovat v okolí vodních toků, z nichž nejkrásnější jsou řeky Ura a Tana při jižní hranici parku.

Park je známý také díky bývalé základně Joy a George Adamsonových. I když tu oba našli svoji smrt, jejich lvice Elsa zůstala díky nádherné knize a filmu stále s námi a bude navždy připomínat zásluhy manželů Adamsonových v úsilí o zachování africké divočiny.

Vstupné je cca20 USD (10 USD pro studenty a 5 USD pro dítě) plus cca 150 KSh za vozidlo.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy