Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
         Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Mt Kenya

Národní park Mt Kenya
Keňa - Mt. KenyaMount Kenya je druhá nejvyšší hora Afriky (5199 m). Její třpytící se sněhem pokrytý vrchol je možné vidět na míle daleko, pokud není zahalena v mracích. Tato hora je tak obrovská, že není těžké pochopit, proč ji Kikuyjové uctívali, proč stavějí své domy s dveřmi směrem k této hoře a proč také nikdo nevystoupil na její vrchol před příchodem evropských cestovatelů. Je to totiž sídlo kikuyjského boha Ghai.
Mount Kenya je tři a půl milionu let stará sopka, jejíž rozeklané vrcholky jí dávají osobitý vzhled.
Nejvyšší vrcholy Mt Kenyi, Batian a Nelion, mohou zdolat pouze zkušení horolezci. Avšak třetí nejvyšší vrchol, Point Lenana, je dostupný i turistům a díky tomu se stal velmi oblíbeným cílem výletů.

Mount Kenya je jedinou horou v celé zemi, jejíž vrchol je permanentně pokrytý sněhem. Ledovce na hoře jsou geografickým zázrakem, protože leží pouhých 16 km od rovníku. Největší ledovec je Lewis Glacier, který přejdete při cestě z Teleki Valley směrem na Point Lenana, a dále je tu také několik menších ledovců na hlavních vrcholech. Avšak v posledních letech je jasné, že se ledovec na Mt Kenya zmenšuje a některé ledovce už zmizely úplně. Na mapách vydaných v roce 1960 je Lewis Glacier zobrazen od hřebenu až k ledovcovému jezírku Lewis Tarn ve výšce 4700m. Dnes končí téměř 100 metrů nad tímto jezírkem.

Národní park byl pro svuji jedinečnost zapsán do Seznamo světového kulturního a přírodního bohatství UNESCO.

Turistické trasy
Několik stezek vede směrem nahoru do Point Lenana. Tři nejznámější jsou Naro Moru, Sirimon a Chogoria. Pro výstup na vrchol je dobré si ráno přivstat, protože jeden z nejnezapomenutelnějších zážitků je východ slunce a nádherný pohled na okolí hory, včetně Mt Kilimanjara.

Nejpopulárnější trasa je Naro Moru. Je to nejkratší cesta, ale také nejméně malebná. Těsně za městem Naro Moru u silnice do Nanyuki leží začátek stezky. Většina turistů zamíří do meteorologické stanice. Příští noc potom tráví v kempu Mackinder’s Camp.

Sirimon Route začíná u severního úbočí hory Mt Kenya. Z městečka Nanyuki zamiřte do Timau a Isiolo. Noc můžete přečkat v hotelu Mountain Rock Hotel. První den si užijete procházku z hlavní cesty k vstupní bráně parku nebo do kempu Old Moses Camp. Konečnou zastávkou druhého dne je většinou kemp Shipton’s Camp. Z kempu můžete dále pokračovat do Point Lenana přes North Face, American Camp nebo Austrian Hut. Celková délka výletu je 4-5 dní (i s cestou zpátky).

Nejdelší, ale nejkrásnější trasa je Chogoria route. Začátek stezky je u brány Forest Gate. Odtud se dále pokračuje asi 20 km k Park Gate. Pak zamiříte do Minto’s Hut a dále k Austrian Hut. Okolo 4. dne dorazíte do Point Lenana. Celková délka výletu je 4-5 dní.

Vstupné do národního parku je 10 USD na den (5USD pro děti a studenty). Pokud si najmete průvodce nebo nosiče, budete za ně muset zaplatit také vstupné a to je asi 100 KSh na osobu za noc.
Ideální pro návštěvu parku je leden a únor nebo červenec a srpen, ale ani v tomto období vám nikdo nezaručí pěkné počasí.


Upozornění
Při návštěvě tohoto parku zapomeňte, že jste na rovníku, a předem se vybavte předměty, bez kterých se neobejdete. Počasí na hoře je nevyzpytatelné a mohlo by vás nemile překvapit. Zima, led, sníh – to jsou faktory, se kterými musíte ve výšce nad 4000 metrů počítat. I níže však musíte být vybaveni teplým oblečením, nepromokavou bundou a hlavně kvalitní obuví. Výstup do okolí hory rozhodně nepodceňujte!


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy