Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
         Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Nairobi

Národní park Nairobi
Keňa - NairobiJeden z nejpřístupnějších keňských národních parků o rozloze 113 km čtverečních se nachází nedaleko hlavního města. Národní park Nairobi, založený v roce 1946, je nejstarším parkem v zemi.

Park pokrývá klasická africká savana s příkrým říčním údolím a mnoha jezírky, v nichž si lebedí hroši na pozadí nairobských mrakodrapů a mezinárodního letiště. Zcela jistě vás překvapí, že tady nedaleko města, můžete obdivovat úžasné množství různých druhů zvířat. A park se má skutečně čím pochlubit!
Gazely, lvi, zebry, žirafy, buvoli, gepardi a leopardi – ti všichni jsou zde zastoupeni a park je také jednou z nejlepších oblastí na světě pro pozorování ptáků. Žije zde rekordní počet druhů ptáků – 550. Je tu také možné spatřit méně běžné antilopy jako skákolez skákavý, africká antilopa z rodu Rhaphiceros a bahnivec kaferský. Slony zde bohužel neuvidíte, protože místní životní jim nevyhovuje. Zato nosorožcům černým se tady vyloženě daří, žije jich tu přes padesát a jsou odtud přesidlováni do dalších parků.
Národní park Nairobi není oplocen a divoká zvěř se tedy může volně přesouvat do Rift Valley a migrace býložravců je v tomto parku velmi vysoká. Koncentrace zvířat je vždy vyšší v období sucha, protože zde nacházejí dostatek vody.

Vstupné stojí cca 20 USD pro dospělého a 5 USD pro dítě plus cca 200 KSh za automobil. Z hlavního města můžete vyrazit na safari kdykoliv díky nepatrné vzdálenosti. Pokud se sem nechystáte víckrát, vyberte si pro návštěvu časné ráno, kdy budete mít možnost pozorovat nejvíce zvířat.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy