Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
         Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní park Saiwa Swamp

Národní park Saiwa Swamp (Saiwaská mokřina)
KeňaNávštěva tohoto malého parku ležícího severně od Kitale je opravdovým zážitkem. Bažinatá oblast o rozloze 3 km čtvereční představuje ideální domov pro velké množství zajímavých zvířat.

Místní specialitou je africká antilopa sitatunga (Tragelaphus spekei), známá ve svahilštině pod jménem nzohe. Park byl zřízen právě kvůli ochraně této antilopy. Tato vzácná antilopa potřebuje ke svému životu mokřiny, protože tráví velkou část svého života částečně ponořená mezi vodními rostlinami. Tvar jejích kopýtek jí umožňuje pohyb v bahně a ve vodě.
Kromě této antilopy je do tropického a poříčního lesa natěsnáno ještě 370 druhů ptáků, kočkodani Brazzovi či kočkodani modrohubí. Dále zde můžete zahlédnout černé a bílé guerezy, hbité vydry či okouzlující jeřáby královské, krále místních mokřin a mnoho dalších.

Krásy tohoto kouzelného parku můžete poznávat při pěších procházkách. Některé stezky lemují bažiny, díky malým lávkám je můžete přejít a najdete tu také velké množství vyhlídek a pozorovacích míst. Denní vstupné činí přibližně 15 USD za osobu.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy