Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
         Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba

Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
V nížině táhnoucí se od hory Mt Kenya na sever země se nacházejí tři národní rezervace – Samburu, Buffalo Springs a Shaba. Rozkládají se podél břehů řeky Ngiro River a pokrývají plochu 300 km čtverečních. Krajinu tvoří kosodřevinná poušť a rozlehlé vyprahlé pláně savany.

Shaba je mnohem více hornatá s mnoha potůčky, úchvatnými skalnatými pahorky a velkými skupinami skákolezů skákavých a damanů. Řeka, která nevysychá, je životně důležitá pro všechny tři rezervace a živí nejrozmanitější druhy zvířat. Zvláště zajímavé jsou zebra Grévyho, pštros somálský, africká antilopa gerenuk nebo impozantní žirafa síťovaná. Divoká zvěř v rezervaci Shaba není tak početná, ale krajina je překrásná. Zahlédnout můžete také kudu velkého, oryxe, gepardy, leopardy nebo lvy. Právě v této oblasti působila slavná Joy Adamsová, když se pokoušela navracet do přírody leopardy vychované lidmi.

V rezervacích Buffallo Springs a Samburu můžete pozorovat skupinky majestátných slonů, žiraf síťovaných nebo různých druhů menších antilop. Bohužel před lety byl pytláky vyhuben nosorožec. V mnoha ubytovacích zařízeních podél řeky Ewaso Ngiro River pořádají krmení krokodýlů, při kterém si můžete tyto nebezpečné dravce prohlédnout zblízka. Samburu se proslavilo především svými leopardy, kterých je zde poměrně silná populace.

Vstupné do národních rezervací Samburu a Buffalo Springs je cca 27 USD pro osobu (10 USD pro studenty a 5 USD pro děti) plus cca 200 KSh za vozidlo na den.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy