Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
         Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
        Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Národní rezervace Shimba Hills

Shimba Hills
Národní rezervace Shimba Hills se rozkládá v kopcích jihozápadně od Mombasy. Její poloha jí přímo předurčuje pro výlety na safari z Mombasy a z pobřeží, kde pobývá většina turistů.
Divoká zvěř není tak početná, ale krajina s nádhernými údolími, zvlněnými kopci a zbytky tropického deštného pralesa okouzluje tisíce návštěvníků. Dominantním zvířetem jsou majestátní sloni, které můžete pozorovat na několika místech. Mezi nejkrásnější druh však patří antilopa vranná – vysoké zvíře se zahnutými rohy jak u samců tak u samic. V dřívějších dobách byli tito krásní tvorové po celé Keni terčem pytláků a dnes je Shimba Hills jedinou rezervací, kde přetrvává původní populace.

V okolí přehrady Marere Dam a lesa na kopci Mwele Mdogo Hill je možné pozorovat různé druhy ptáků nebo sejít až k vodopádům Sheldrick Falls, kde si můžete zaplavat v krásném přírodním jezírku. Cesta nahoru po příkrém svahu není nejpříjemnější, ale stojí za to.

Vstupné do rezervace stojí cca 20 USD za osobu (5 USD pro děti).

Sloní rezervace Mwalunganje
Byla otevřena v říjnu 1995 a tvoří koridor podél starověké sloní stezky mezi Národní rezervací Shimba Hills a rezervací Mwaluganje Forest Reserve. Útulek zaujímá rozlohu 240 km čtverečních a rozkládá se z velké části v údolí podél řeky Cha Shimba River.
Vzniku rezervace předcházel dlouholetý konflikt místních zemědělců z kmene Duruma se slony.
Sloni přesouvající se z jedné rezervace do druhé dlouho způsobovali velkou spoušť v této oblasti a tak založení rezervace (obehnané elektrickým plotem) přeměnilo konflikt mezi lidmi a slony na oboustranně výhodný vztah. V útulku žije asi 150 slonů, ale sloni nejsou jedinými obyvateli rezervace.
Obdivovat můžete i další zajímavosti místní fauny a flory včetně vzácného cykasového lesa a řady živočišných druhů žijících v hustém porostu okolo řeky.

Vstupné je cca 10 USD za den a cca 100 KSh za vozidlo. Vstup do rezervace najdete přímo u parku Shimba Hills.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy