Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality
         Přírodně zajímavé

        Národní park Hell’s Gate
        Národní park Aberdares
        Národní park Amboseli
        Národní park Chyulu Hills
        Rezervace Kakamega Forest
        Národní rezervace Lake Bogoria
        Národní park Lake Nakuru
        Národní rezervace Masai Mara
        Národní park Meru
        Národní park Mt Elgon
        Národní park Mt Kenya
        Národní park Nairobi
        Národní park Saiwa Swamp
        Národní rezervace Samburu, Buffalo Springs & Shaba
        Národní rezervace Shimba Hills
        Národní park Tsavo
        Mořské národní parky Watamu a Kisite-Mpunguti
        Rezervace Arabuko-Sokoke Forest
         Východoafrický příkop – Rift Valley
        Keňská jezera
        Parky Lake Turkana

Keňa - Východoafrický příkop – Rift Valley

Východoafrický příkop – Rift Valley
Velká příkopová propadlina (Východoafrický příkop) se v Keni táhne přes jezero Turkana, pohoří Cherangani Hills a jezera Baringo, Bogoria, Nakuru a Naivasha. Dále pokračuje do Tanzánie.

Všechna tato místa dohromady tvoří jedny z nejzajímavějších oblastí Keni a proto si je určitě nenechte ujít. Turkana je obrovské jezero na severu země. Více přístupná jsou centrální jezera, která lákají stovky druhů ptáků a savců. Jezera jsou zcela unikátní a návštěva alespoň jednoho z nich je při cestě do Keni naprostou nutností.

V Keni najdete také několik vyhaslých sopek. Nejvýznamnějšími jsou Mt Longonot, Kenya a Kulal. Longonot je nejlépe dostupný, dá se snadno slézt a je asi nejdominantnějším rysem krajiny, když přijedete do oblasti Rift Valley od Nairobi. Dále na jih se rozpínají nekonečné pláně, které jsou domovem Masajů a spousty divokých zvířat, se kterými se pravděpodobně nesetkáte nikde jinde na světě.

To, co je v Keni známé jako Velká příkopová, je součástí Africko-arabského systému propadlin, který se táhne 6000 km od Mrtvého moře na Středním východě, přes Rudé moře, Etiopii, Keňu, Tanzanii a Malawi až do Mozambiku. Západní větev tohoto systému vytváří šňůru jezer ve středu afrického kontinentu: jezera Albert a Edward, která tvoří ugandsko-konžskou hranici, Kivu na konžsko-rwandské hranici a jezero Tanganyika na tanzansko-konžské hranici.


Cherangani Hills
Překrásné hory Cherangani Hills jsou součástí systému Východoafrický příkop (Rift Valley) a rozpínají se v délce asi 60 km severovýchodně od Eldoretu. Vytvářejí západní stěnu úžasného pohoří Elgeyo Escarpment. Oblast je nejvhodnější pro pěší turistiku, kromě období dešťů, kde se z cest stávají bahnité skluzavky.


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy