Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
       Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Keňa - Dopravní předpisy

Pokud chcete po Keni cestovat autem, dostanete se bez problémů do všech míst, která budete chtít navštívit, ale budete si muset zvyknout na většinou příšerný stav vozovek a na odlišnosti místního provozu.
Po všech zahraničních řidičích je požadován mezinárodní řidičský průkaz. Vozidla musejí být pojištěna.
V Keni se jezdí po levé straně. V praxi se ale spíš každý pokouší jet po té straně, kde je nejméně děr. Maximální povolená rychlost je 100 km/hod na silnicích a v zastavěných oblastech 50 km/hod a na safari ještě o 10 méně. Keňští řidiči silniční pravidla příliš nedodržují a řízení může být tedy i nebezpečné. Zvláště řidiči minibusů jsou pověstní počtem způsobených nehod, protože jezdí šílenou rychlostí a pod vlivem betelových listů, které žvýkají. Kromě toho mohou být na cestě výmoly, kameny, neukáznění chodci a zvířata. Nejezděte v noci, pokud to není opravdu nezbytně nutné! Jen velmi málo aut je dostatečně osvětleno a opilý řidič také není žádnou výjimkou. Kromě toho vám může do cesty vběhnout některé z volně žijících zvířat. Navíc zaparkovat vůz v noci na bezpečném místě je v hlavních střediscích téměř nemožné. Z bezpečnostních důvodů je bezpodmínečně nutné mít při cestování autem uzamčené všechny dveře a vytažená okna, především v noci.


Stav vozovek
V Keni existuje několik poměrně dobrých silnic, ale není jich skutečně mnoho. Výrazně se na nich podepsaly především přívalové deště v letech 1997 a 1998, které zdevastovaly hlavní silnici z Nairobi do Mombasy. Většina cest v Keni je i nadále v dezolátním stavu a také většina vozidel včetně nákladní dopravy je značně technicky zanedbaná. Nejlepší silnice v zemi vede z Marigatu do Kabarnetu. Cesty v národních přírodních rezervacích jsou většinou štěrkové. V období po deštích buďte velmi opatrní, protože kaluže mohou ukrývat hluboké výmoly nebo kameny!


Benzín
Ceny benzínu se pohybují mezi cca 90 - 110 KSh za litr a nafty asi 70 - 80 KSh (Keňský šilink). Při cestách na odlehlejší místa se nezapomeňte vybavit kanystry, protože vzdálenosti mezi jednotlivými pumpami jsou velké. Některé pumpy také nepřijímají kreditní karty, mějte u sebe peníze na benzín v hotovosti.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy