Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Praktické informace

      Česká ambasáda
       Nemocnice, první pomoc, pojištění
      Kde tam a jak vyměním peníze?
      Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)
      Místní doprava
      Kde se najíst a napít?
      Ostatní místní služby
      Nákupy, obchody, tržiště
      Elektrické zásuvky, spotřebiče
      Spropitné
      Policie

Keňa - Nemocnice, první pomoc, pojištění

Nemocnice seznam
Nairobi Hospital
P.O. Box 30026
Argwings Kodhek Road, Kilimani, Nairobi, 00100, Kenya
+254 20 2714400

Aga Khan Hospital
Third Parklands Avenue
Highridge, Nairobi, Kenya
+254 20 366 2990

Aga Khan Hospital
Vanga Road
Mombasa

Mombasa Hospital
P.O. Box 90294
Mombasa

Getrude’s Garden Children’s Hospital
Muthaiga Road, Po Box 42325
Nairobi, Kenya
Tel. 254-2-763474, 763475, 760137


Zde uvedené nemocnice patří k těm „nejbezpečnějším“. Samozřejmě existuje mnoho dalších místních nemocnic, které ale nedoporučujeme navštěvovat.Kde se nechat ošetřit a kde ne
Hledat ošetření ve státních zařízeních a to i v hlavním městě se nedoporučuje – je to pokládáno za riskantní.
Na poměrně dobré úrovni, srovnatelné s Evropou, je NAIROBI Hospital. Při pobytu na pobřeží je v případě nouze možné využít Mombasa Hospital. Raději se vyhněte státním nemocnicím Kenyatta National Hospital v Nairobi a nemocnici v Lamu, protože je možné, že z těchto zařízení odejdete ještě s něčím horším, než s čím jste sem přišli. Týká se to především AIDS.

Při úrazech a nehodách mimo hlavní město Keni (ale třeba i na území Tanzánie nebo Ugandy) je možné využít služeb letecké záchranné služby AAR, která sídlí v Nairobi na Wilson Airport tel.(+254 20) 2715 319. Podobnou pomoc nabízejí ještě „létající lékaři“ The Flying Doctor’s Society of Africa, kteří jsou dispozici 24 hodin a sídlí na Wilson Airport. V případě úrazu vás dopraví do nejbližší nemocnice (většinou v Nairobi) tel.:(254 20) 315454, 315455, 600090, 602492, 600602, 600552, 600833, 600868.

Odbornou péči poskytují v Bruce House (tel.:333977), který sídli na Standard St.v Nairobi. Ve 3. patře najdete zubního lékaře a ordinaci, kde vyšetřují turisty, kteří mají podezření na závažné infekční nemoci.
Na rohu Standard a Kimathi Streets sídlí lékárna KAM (tel.:221825). V 1. poschodí této budovy najdeme také ordinaci a v 2. poschodí laboratoře.
V Lamu je možné se podrobit malarickým testům v New Langoni Health Services v blízkosti hotelu New Lamu Palace Hotel.
V Kisumu na náměstí Mega Plaza sídlí také laboratoř (satelitní laboratoř nemocnice Aga Khan) pro malarické testy. V budově se také nachází poměrně slušná lékárna.Jak to tam funguje s pojištěním ?
Je třeba uzavřít pojištění léčebných výloh, protože veškerou zdravotnickou péči (pokud například onemocníte nebo utrpíte úraz) je nutné platit v hotovosti. Z pojištění za vás pojišťovna uhradí náklady za ošetření, hospitalizaci, léčení, výlohy na léky, nezbytné převozy apod. Součástí pojištění zpravidla bývá i repatriace či převoz tělesných ostatků v případě úmrtí pojištěnce.

Před odjezdem si sjednejte zdravotní pojištění u renomované pojišťovny a kromě pojistky je nutné v případě náhlého onemocnění nebo zranění disponovat kreditní kartou. Pojištění si pořiďte, protože v Keni je poměrně běžné, že pacient není ošetřen (a to i v případě vážné zraněních, např. dopravní nehody), dokud není zkontrolována jeho solventnost.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy