Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Praktické informace
         Místní doprava

         Taxi
        Bus
        Vlak
        Pronájem aut
        Pronájem kol
        Letiště
        Trajekty, lodě

Keňa - Taxi

Keňa má dopravní síť tvořenou pravidelnými autobusovými linkami, matatu, share-taxi a soukromými vozidly taxi. Nejlevnější formou transportu jsou autobusy, následovány matatu, share-taxi a nejdražší jsou soukromé taxi.


Taxi
V Nairobi a Mombase jsou taxi poměrně běžné. Jejich kvalita se ale výrazně liší od taxi v evropských městech. Většinou nejsou vybaveni taxametrem a proto než nastoupíte, domluvte se s řidičem na ceně. Rozhodně o ceně smlouvejte, protože se to od vás očekává a počáteční cena je vždy velmi vysoká. Na přibližnou cenu za taxi se můžete informovat v hotelu nebo v turistických informačních kancelářích, pohybuje se ve městě mezi cca 100 – 200 KSh. Jedna z nejspolehlivějších společností je AirCab. Taxíky většinou parkují u hotelů a v okolí turisticky zajímavých lokalit. Taxi v Nairobi jsou většinou značené žlutým pruhem na obou stranách.
Velmi populárním způsobem dopravy se v poslední době stávají rikši.


Share-taxi - matatu
Pro delší vzdálenosti je možné využít těchto minibusů. Share-taxi jsou většinou minibusy a odjíždějí, když jsou plné, tedy když se v nich sejde 15-20 pasažérů. Pokud nechcete čekat, musíte si pronajmout celé auto, což odpovídá ceně při plném obsazení. Jsou mnohem rychlejší než autobusy matatu, protože přepravují pasažéry z jednoho místa na druhé bez jakékoli zastávky. Řidiči jezdí většinou šílenou rychlostí. V západní Keně jsou mnohem běžnějším dopravním prostředkem, ale také z Nairobi se rozjíždějí do všech směrů.

Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy