Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Praktické informace
         Místní doprava

        Taxi
        Bus
         Vlak
        Pronájem aut
        Pronájem kol
        Letiště
        Trajekty, lodě

Keňa - Vlak

Přestože cestování vlakem je mnohem bezpečnější než autobusem nebo matatu, pokrytí železniční sítí se neustále zmenšuje. Jediný vlak, kde najdete 1. a 2. třídu je na trase mezi Nairobi a Mombasou. Jezdí 3x v týdnu, vyjíždí večer a do cíle dorazí ráno. Vlak 3. třídy mezi Kisumu a Nairobi je snad také v provozu. Ostatní železniční trasy jsou mimo provoz. V roce 2001 byly zrušeny, fungují pouze spojení mezi Nairobi a turistickými lokalitami. Ceny se pohybují cca od 500 do 4300 KSh podle vzdálenosti. Cestování 3. třídou je nejlevnější, ale je zde často skutečně narváno a cestování je velmi nepohodlné.


Třídy
V 1. třídě jsou dvoulůžková kupé s umyvadlem, šatníkem, pitnou vodou a nápojovým občerstvením. Jsou zde zamykatelné dveře a v případě, že cestují 4 osoby, jde spojit 2 kupé dohromady. Kupé jsou většinou velmi čistá. Také dotanete snídani a večeři v restauraci. Cena se pohybuje kolem 4000 Sh.
V 2.třídě jsou čtyřlůžková kupé s umyvadlem a zdrojem pitné vody. V ceně ( 2800 Sh) je zahrnuta snídaně.
Ve 3. třídě jsou pouze sedadla. 3.třída je velmi nepohodlná a při cestování na delší vzdálenosti také velmi vyčerpávající a zdlouhavá. Přespávání v této třídě se nedoporučuje z bezpečnostních důvodů.
Všechna kupé mají větráky. Pokud si v 1. a 2. třídě nezamluvíte celé kupé, jsou muži a ženy odděleni.
Většina vlaků má jídelní vůz, kde se podávají večeře a snídaně. Jídla nejsou nějak speciální a úroveň služeb je průměrná.
Lůžkoviny jsou v 1.a 2.třídě a jejich použití je v ceně lístku.


Rezervace
Pro cestování 1. a 2. třídou musíte mít vždy rezervaci. Místenky si zamluvte 2-3 dny předem. Pro rezervace jsou přijímány Visa karty.


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy