Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Praktické informace
         Místní doprava

        Taxi
        Bus
        Vlak
         Pronájem aut
        Pronájem kol
        Letiště
        Trajekty, lodě

Keňa - Pronájem aut

Cestování po Keni pronajatým autem je asi nejlepší způsob, přestože asi nejdražší. Auto vám dá možnost navštívit i odlehlé kouty Keni a ušetří vás riskantní jízdy v matatu. I když jako účastník silničního provozu si také užijete! Pokud máte dostatek finančních prostředků, cestování autem vřele doporučujeme.
Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují výběr auta. Nejdůležitější je asi cena. Pokud nebudete platit kartou, bude po vás navíc požadována záloha cca 20 000 KSh. Dalším důležitým faktorem je typ vozidla. Mimo období dešťů vám pro cestování v některých částech země (Masai Mara National Reserve, Amboseli a Tsavo national parks) plně postačí 2WD. Pro ostatní oblasti je nutné si pořídit 4WD.
Auto si můžete zarezervovat ještě před příjezdem do Keni. Je to výhodné především v plné sezóně – v červenci, srpnu a o vánocích, protože kvalitní auta mohou být rozpůjčována.


Ceny
Ceny se výrazně liší v jednotlivých půjčovnách. Základní sazba většinou zahrnuje denní minimum 50 nebo 100 km. Nižší denní neomezené sazby jsou od 8 do 30 dnů a vyšší sazby jsou od 2 do 7 dnů. Cena pojištění se připočítává. Při platbě kreditní kartou budete muset zaplatit 4% příplatek.

Celková cena
Celková cena za pronajmutí vozu se skládá z pronájmu vozidla, pojištění, plné nádrže, příplatků za kilometry a navíc zaplatíte ještě daň z přidané hodnoty okolo 16%.

Sezónní slevy
Mimo hlavní sezónu nabízí většina dražších půjčoven až 40% slevy.Pojištění
Je nutné zaplatit pojištění pro případ poškození pronajatého vozidla tzv. Collision Damage Waiver (CDW). Téměř všechny velké půjčovny včetně Avis, Hertz, Europcar, Budget a dalších si účtují velmi vysoké poplatky v případě autonehody. Obvykle se tato částka vyšplhá až na 60 tisíc KSh, a to je mnohem víc, než když zaplatíte 1000 až 2300KSh na den za pojištění. Výměna pneumatik nebo předního skla není zahrnuta v ceně pojištění a budete ji muset v případě nehody zaplatit sami.
Dále byste se rozhodně měli pojistit proti krádeži tzv. Theft Protection Waiver (TPW). U některých společností je toto pojištění zahrnuto v CDW. Krádeže automobilů jsou poslední dobou v Keni velmi běžné a v případě, že je vaše auto ukradeno, a vy nemáte pojištění, budete muset zaplatit celé auto.
Některé společnosti nabízejí tzv. Excess Waiver – pojištění, ve kterém je zahrnuto CDW a TPW a stojí asi 600 KSh na den.


Řidičské průkazy a minimální věk
Všechny společnosti požadují mezinárodní řidičský průkaz nebo řidičský průkaz České republiky. Některé půjčovny stanovily minimální věk na 23 let, ale u ostatních je to 25 let. Někde po vás budou požadovat i nejméně dvouletou praxi v řízení. Vždy musíte předložit nějaký identifikační průkaz, např. cestovní pas.


Údržba a opravy
Ačkoli pravidlo, čím více zaplatíte za vozidlo, tím v lepším stavu je, neplatí vždy, v Keni je to poměrně běžné. Velmi důležitým faktorem, který by měl ovlivňovat váš výběr, je, co pro vás společnost udělá v případě významnější závady. Některé hlavní půjčovny vám možná dopraví jiný vůz a vy jen vyrovnáte cenu, ale obecně spíše platí, že musíte na vlastní náklady automobil znovu zprovoznit. Při vracení vozidla předložte doklady o ceně opravy a peníze vám budou vyplaceny. Zjistěte si předem v půjčovně adresy seriózních opraven, kam se v případě problému můžete bez obav vydat.


Půjčovny
Avis
(tel.:254 20336704) Koinange St, Nairobi
(tel.:254 2 0213330) Jomo Kenyatta - mezinárodní letiště, Nairobi
(tel.:254 412220465) Moi Ave, Mombasa
(tel.:254 414332486) Serena Beach Hotel, Mombasa


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy