Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Praktické informace

      Česká ambasáda
      Nemocnice, první pomoc, pojištění
      Kde tam a jak vyměním peníze?
      Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)
      Místní doprava
      Kde se najíst a napít?
       Ostatní místní služby
      Nákupy, obchody, tržiště
      Elektrické zásuvky, spotřebiče
      Spropitné
      Policie

Keňa - Ostatní místní služby

Informace
Kulturní informace o aktuálních koncertech, představeních a programech kin po celé Keni naleznete v sobotním deníku Daily Nation. Další informace můžete získat z místních časopisů či novin. Poměrně dobré deníky jsou Kenya Times a Standard. Bohužel ani v Nairobi nenajdete informační kancelář, která by vám v případě nutnosti poskytla nějaké podrobnější informace. Musíte se spolehnout na dvě příručky Tourist’s Kenya a What’s on, které obdržíte zdarma.


Kina
Kvalitní kinosály najdete především v Mombase a Nairobi. Vstupné je poměrně nízké, asi 180 KSh. Po celé Keni jsou běžné malé video-sály. Cena je dostupná pro každého, cca 15 KSh a promítají se především hongkongské filmy o bojovém umění nebo typické hollywoodské akční filmy.

Kenya Cinema Plaza
Moi Ave, Nairobi

20th Century
Mama Ngina St, Nairobi

Nairobi Cinema
poblíž Aga Khan Walk, Nairobi


Divadlo, hudba a tanec
Většina představení četných hudebních, tanečních a divadelních skupin probíhá v Nairobi.

Phoenix Players
Tato divadelní skupina pořádá pravidelná představení v budově Professional Centre (tel.:336146), Parliament Rd, Nairobi. Cena lístku je asi okolo 840 KSh.

Kenya National Theatre
Harry Thuku Rd – naproti hotelu Norfolk Hotel
(tel.:220536)

Hudba
Keňská hudební scéna je velmi bohatá a rozmanitá. Míšení různých hudebních žánrů je možná právě největším lákadlem pro milovníky hudby. Živá vystoupení v Nairobi ve velkém množství klubů nabízejí možnost zaposlouchat se do písniček vynikajících hudebníků. Pokud si nejste jisti, jaké vystoupení navštívit, možná vám poradí opět sobotní noviny Daily Nation, který každý týden vyhlašuje žebříček top 10 afrických, mezinárodních a černošských církevních písní.

Sigana
Sigana je tradiční africké vystoupení. Prolínají se v něm téměř všechny hlavní tradiční africké kulturní formy – vypravování, zpěv, hudba, tanec, zpěv liturgických písní, rituály, masky, žertování a poezie – a vše se spojuje do nádherného dlouhého vyprávění příběhu. Tato představení se pořádají každý měsíc v Nyungu Cultural Club v budově Mzizi Arts Centre.


Knihovny, kulturní střediska, galerie
Kenya National Library
Ngong Rd, Nairobi

McMillan Memorial Library
Banda St, Nairobi

Kulturní střediska
Všechny zahraniční kulturní organizace otevírají své knihovny veřejnosti. Všechny jsou také zdarma s výjimkou American Cultural Center a British Council, kde se musíte stát dočasným členem a zaplatit příspěvek okolo 100 KSh.

American Cultural Center
budova National Bank, Harambee Ave, budova ICEA, 1. patro, Kenyatta Ave

Goethe Institute
Maendeleo House, na rohu Monrovia a Loita Sts

Italian Cultural Institute
Chiromo Court, 3.patro, Chiromo Rd

Nairobi Cultural Institute
Ngong Rd, Nairobi

Galerie
V Národním muzeu stojí za navštívení Galerie současného východoafrického umění. Další galerie Gallery Watatu sídlí v budově Lonrho House, Standard St a je to nejdéle fungující galerie v celé Keni, pořádá pravidelné výstavy a prohlédnout si zde můžete i stálé expozice.


Prádelny
Lavage Laundrette & Dry Cleaners
Mpaka Rd, Westlands, Nairobi
email: lavage@net2000ke.com

Lavage Laundrette & Dry Cleaners
Kijabe St, Norfolk Towers, Nairobi
email: lavage@net2000ke.com

V těchto prádelnách vám vyperou a vysuší oblečení za rozumnou cenu cca 80 KSh za kilogram.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy