Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa


S kým a jak tam můžu jet?
Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?
Kdy je nejlepší tam jet?
Turistické lokality
Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?
Praktické informace
 Kde se tam můžu ubytovat?
Slovníček obvyklých výrazů

Keňa - Kde se tam můžu ubytovat?

Informace o možnostech ubytování
Keňa nabízí turistům širokou nabídku ubytovacích kapacit od nocleháren po pěti-hvězdičkové hotely, stanování v kempech až po luxus v soukromých vilách. Možnosti, kde strávit příjemnou dovolenou, jsou nekonečné.

Kempování
Kempování v Keni patří k největším cestovatelským zážitkům, protože vám umožní zažít pocit opravdového života uprostřed divočiny. Posezení u ohně s nádhernou oblohou plnou hvězd, podmalované řevem krále zvířat ... To můžete prožíz pouze v kempu.
Kempy, pokud se nejedná o luxusní kempy, mají většinou jen základní vybavení.
U většiny národních rezervací a parků naleznete kempy s latrínami. Mnoho zprostředkovatelů výletů nabízí safari-kempování v několika národních parcích. Doprava, průvodce, stany a vybavení jsou zahrnuty v ceně a zajištěny.
Kempování na vlastní pěst mimo kempy je povolené pouze se zvláštním povolením od místních obyvatel. Na pobřeží není v žádném případě doporučováno přespávat ve spacácích na plážích.

Kempy se stany
Pro ty, kteří hledají opravdové dobrodružství v divočině, a nechtějí se vzdát určitého pohodlí, jsou tyto ubytovací zařízení naprosto ideální.V kempech najdete větší stany, které jsou kompletně zařízené nábytkem a postelemi. Každý stan má také většinou vlastní koupelnu se zásobami vody, sprchu a splachovací záchod.
V areálu kempu se často nachází také restaurace nebo bar. Tyto kempy jsou často v blízkosti národních parků nebo na soukromých rančích.

Bandas
Bandas jsou jednoduché chatrče většinou jedno- nebo dvoupokojové, které jsou výbornou alternativou kempování. Nacházejí se většinou také v blízkosti národních rezervací a parků. Některé z nich jsou dřevěné, jiné mají doškovou střechu a narazíte i na kamenné bungalovy. Většina je vybavená postelí, matrací a sítí proti komárům. Kvalita se velmi liší – za vyšší cenu můžete bydlet v chýši s vlastní kuchyňkou, koupelnou a teplou vodou. Ceny se pohybují okolo 10 USD na osobu. Pokud jste se rozhodli pro ubytování v bandas, musíte si s sebou přivézt lůžkoviny, jídlo a topivo.

Domky v safari – lodges
Safari Lodges v Keni nabízejí komfort podobný hotelu uprostřed divočiny. Kvalita se liší od venkovských stavení až po moderní stavby. Ve většině těchto zařízení se podávají jídla, jsou zde odpočívárny a bary. Často tu najdete úžasný výhled na vodní plochy nebo na zvěř, kterou lákají připravené kusy soli.

Hotely
V hotelech nejnižší kvality vás většinou ruší nadměrný hluk a není tu ani příliš čisto. V těchto zařízeních vám nedoporučujeme se ubytovávat, ačkoli jsou extrémně levná. Samozřejmě se můžete setkat i s dobře zaběhnutým, čistým a klidným hotelem nižší kategorie.
Jedno a dvou hvězdičkové hotely jsou většinou staré budovy postavené za koloniálních časů. Jsou oblíbené mezi místními obchodníky a také mezi turisty, kteří potřebují jen postel a sprchu.
Hotely střední kategorie poskytují základní komfort a často je i ručníky, mýdlo, toaletní papír, čisté povlečení, stůl, židle a nebo telefon. Tříhvězdičkové hotely jsou většinou využívány jen cizinci.
Především v Nairobi se můžete ubytovat také v prvotřídních pěti-hvězdičkových hotelech, které nabízejí veškeré pohodlí, luxus a služby. Čtyř a pěti hvězdičkové hotely jsou vybaveny podle celosvětového standardu.
V pobřežních oblastech jsou hotely umístěny přímo na plážích, mají vlastní plavecké bazény a vlastní pláže.
Na níže uvedených odkazech naleznete nejvyhledávanější hotely i s cenami ubytování. Pokud pojedete v období hlavní sezóny je lepší si ubytování zarezervovat.


Ceny ubytování
Ceny záleží na ročním období, kdy do Keni vyrazíte.
Hlavní sezóna je od 1. - 16. prosince od 31.března a od 1.července do 31. srpna.
Vedlejší sezóna trvá od 1. září do 15. prosince a za mimosezónní je pokládáno období od 1.května do 30.června. V období mimo sezónu klesají ceny ubytování na pobřeží a u národních parků až o 40%.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy