Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Hospodářství

       Všeobecné info
      Průmysl
      Zemědělství

Keňa - Všeobecné info

Podle OSN patří Keňa mezi rozvojové země s nízkým příjmem (372 USD). Keňa patří mezi 30 nejchudších zemí světa. Základem keňské ekonomiky je zemědělství, ve kterém pracuje přes 70% obyvatelstva, z 25% se podílí na HDP a také 80% na veškerých exportních příjmech země. Velký význam má cestovní ruch.
Od roku 1993 se vláda snaží rozvíjet liberalizaci a plán ekonomických reforem. S pomocí podpory Světové banky a Mezinárodního měnového fondu a ostatních sponzorů. K zmírnění ekonomického růstu došlo v letech 1997-1998 především kvůli krizím v zemědělství a turistickém průmyslu ,dnes výroba opět upadá. Největšími ekonomickými problémy jsou v současnosti negativní obchodní bilance (zahraniční dluh byl v roce 2009 20 mld. USD), nedostatek elektrické energie, neefektivní vládní kontroly některých klíčových odvětví, korupce, vysoký přirozený přírůstek a vysoká nezaměstnanost, která v roce 2009 dosáhla 50%. V roce 2009 bylo téměř 60% obyvatelstva zařazeno pod limity chudoby.


Cestovní ruch
Postupně se stává základem keňské ekonomiky a přebírá roli nejdůležitějšího národního odvětví, které přináší mnohem vyšší zisky než vývoz kávy. Díky svému podílu 12% na HDP je třetím nejdůležitějším sektorem produkce. Do Keni přijíždí každoročně kolem 1 milión turistů a počet lůžek v ubytovacích kapacitách činí až 9 miliónů. Nejvyšší představitelé si samozřejmě uvědomují závislost turistického ruchu na místní divočině, a tak jsou vynakládány velké částky na ochranu místního unikátního ekosystému. Týká se to především boje s pytláctvím a ochranou ohrožených druhů. Keňská vláda podporuje také rozvoj infrastruktury hotelů a komunikací.
Turistický sektor je extrémně citlivý na politickou a společenskou nestabilitu. Před několika lety nepřijíždělo do Keni tolik turistů, především kvůli národostním nepokojům, teroristickému útoku na americkou ambasádu v Nairobi a rostoucí kriminalitě ve větších městech a v turistických oblastech. Po roce 1999 byl však opět zaznamenán rostoucí příliv turistů, které láká nádherná divoká příroda Keni a trvá až do dnes.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy