Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?

      Víza
      Očkování, nemoci
      Celní předpisy
       Co si mám koupit na cestu?
      Návštěvu kterých zemí můžu s tím zkombinovat?

Keňa - Co si mám koupit na cestu?

Seznam věcí, které si do Keni máte vzít, samozřejmě záleží na charakteru vaší cesty, na místech, kam se chystáte, způsobu ubytování a dopravy po Namibii, ročním období a délce pobytu.


Oblečení
Říká se, že Keňa je studená země s teplým sluncem a díky vysokým nadmořský výškám a tropickému slunci zde naleznete naprosto jedinečné a různorodé klima. Právě tento fakt byste měli zohlednit při úvahách, co si vzít na cestu.

Musíte počítat s horkým slunečným počasím přes den a zároveň s velice nízkými teplotami v noci. Jak teploty, tak klima se mění region od regionu a často i ze dne na den. Cestovatelé by se tedy základním způsobem měli připravit na horko, zimu i déšť. Oblečení by mělo být praktické. Rozhodně si pořiďte oblečení z přírodních materiálů, nejlépe z bavlny. Oblečení na safari by mělo mít pohodlné většinou barvy khaki, vyvarujte se bílých nebo jasných barev. Výzkumy ukazují, že zvířata jsou velmi citlivá především na výraznou modrou barvu. Existují obchody se speciálním safari oblečením, které je lehké a prodyšné a zároveň dobře snáší vyšší zátěž. Nezapomeňte na nepromokavou bundu a svetr. Základem pro pohyb v přírodě jsou ale kvalitní pevné, nejlépe kotníčkové, turistické boty. Také pokrývka hlavy a sluneční brýle jsou nezbytností.

Naprosto nezbytné jsou repelenty proti dotěrným moskytům. Dále doporučujeme láhev s pitím, kapesní nůž, malé šitíčko, adaptér, mýdlo, kartáček na zuby, zubní pastu, dobrou přehlednou mapu, alespoň anglicko-český slovník a osobní léky. Pokud nosíte brýle, vezměte si sebou ještě jedny náhradní. Pokud plánujete delší cestu, nezapomeňte si sebou vzít lékárničku.


Doporučená léčiva v lékárničce
- lék proti horečce (např. Anopyrin, Paralen, Acylpyrin)
- analgetikum (lék proti bolesti - Brufen, Korylan, Indren)
- lék na zastavení průjmu (Imodium, Reasec)
- lék na střevní dezinfekci při lehčích průjmech (Endiaron, Endiform, Mexaform)
- dva až tři odlišné druhy širokospektrých antibiotik (Ampicilin, Augmentin, Deoxymykoin, Rulid)
- antihistaminikum proti alergické reakci při poštípání, požahání nebo styku s nějakou alergizující látkou (např. Dithiaden, Fenistil)
- oční kapky (Opthalmo-septonex)
- mast proti kožním mykózám (Canesten, Mykoseptin)
- mast nebo zásyp na hnisající rány (Framykoin)
- protizánětlivou mast na otoky, podvrtnutí či namožení končetin (Ketazon, Yellon)
- elastické obinadlo (na utažení namoženého kolene, výronu či podvrtnutého kotníku)
- sterilní obvaz, několik náplastí s polštářkem i bez
- Panthenol gel, urychlující hojení spálenin a ran
- malý dezinfekční sprej (Septonex, Jodisol)
- nerozbitný teploměr, malé nůžky a pinzetu
Přestože nejde o léčiva, nezapomeňte také na ochranné krémy proti účinkům slunečního záření, s minimálním OF15.


Určitě přibalte dalekohled, abyste si mohli plně vychutnat pozorování divoké zvěře v národních parcích. Pokud víte, že budete ubytováni v hotelech vyšší kvality, přibalte si sebou i neformální oblečení. V mnoha hotelích je vyžadováno například u večeří.
Potápěčská nebo horolezecká výbava se dá v Keni půjčit, lepší je však přivézt si vlastní.

Pokud budete v zemi používat místní malá letadla, myslete na to, že v nich je velmi časté hmotnostní omezení zavazadel. Tyto limity si vždy zjistěte předem, ať se vyhnete problémům. Pokud budete hodně využívat veřejnou dopravu, vezměte si zavazadla, která nebudou lákat zloděje, která se dobře uzamykají a nebude jim vadit nějaký ten šrám. Pokud budete dávat okázale najevo, že máte peníze, budete zbytečně dráždit místní obyvatele a riskujete nejen ztrátu zavazadla. Přibalte se i malý obyčejný baťůžek, ve kterém budete nosit fotoaparát a všechny věci denní potřeby.

Nezapomeňte na všechny doklady a jejich fotokopie.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy