Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Kdy je nejlepší tam jet?

      Kalendář zajímavých akcí
      Počasí a podnebí

Keňa - Kdy je nejlepší tam jet?

Keňa je zemí s různorodým složitým klimatem, proto vhodná doba k návštěvě záleží také na tom, do jaké části země jedete. Teploty jsou určeny nadmořskou výškou, a ta se v Keni pohybuje od 0 do 5 000 metrů nad mořem.

Všeobecně od ledna do března vládne v Keni suché a horké počasí. V dubnu začne „období dlouhých dešťů“, které trvá až do června. Od července do října je tu teplo a sucho a v listopadu a prosinci přicházejí „krátké deště“.
Toto rozdělení však neplatí vždy a všude! Pobřeží ovlivňují monzuny z Indického oceánu, okolí Nairobi má díky své nadmořské výšce nízké noční teploty atd.

Hlavní turistická sezóna je v lednu a únoru, protože počasí je v tuto roční dobu nejpříhodnější – suché a teplé. Zároveň je to období, kdy se v okolí jezer v Rift Valley vyskytuje obrovské množství ptáků. Zvěř v národních parcích se v tomto období shromažďuje v blízkosti napajedel, protože ostatní vodní zdroje vysychají. Návštěvníci mají tak více příležitostí je v klidu pozorovat.
Červenec a srpen představují další příhodné období pro návštěvu. Po období dlouhých dešťů jsou zde skvělé možnosti pozorovat zvěř.
Zimy (červen – září) jsou zde mírné a poměrně suché. V této roční době jsou návštěvníci svědky nádherné podívané – každoročního masového putování pakoňů ze Serengeti do Národní rezervace Masai Mara.
V období dešťů (březen – květen, říjen - prosinec) není sice turistická sezóna, avšak i v těchto měsících je výhodné Keňu navštívit. Ceny ubytování totiž v tuto dobu klesají a ubytovacích kapacit je dostatek. Také příroda se nádherně zazelená a deště nebývají po celý den. Některé parky a přírodní zajímavosti však mohou být z důvodu rozbahněných cest nepřístupné.

Pro orientaci se můžete podívat, jak se rozlišují sezóny ve většině místních ubytovacích zařízení.
Hlavní sezóna je od 1. - 16. prosince od 31.března a od 1.července do 31. srpna.
Vedlejší sezóna trvá od 1. září do 15. prosince a za mimosezónní je pokládáno období od 1.května do 30.června.Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy