Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Turistické lokality

      Historicky zajímavé
      Přírodně zajímavé
       Sportovně zajímavé
      Pobytově zajímavé

Keňa - Sportovně zajímavé

Keňa patří k zemím, které mají turistům co nabídnout. Díky rozmanitosti přírodních podmínek je vhodná pro provozování venkovních sportů všech druhů. Nádherný podmořský svět plný korálů, ryb a mořského života přímo láká k potápění či rybaření. Písčité pláže, bouřlivé moře a oceánský vítr určitě nadchnou milovníky vodních sportů, windsurfingu, vodního lyžování či plachtění. Každý turista si jistě nenechá ujít některý z nádherných národních parků. Vysoké hory umožňují horolezectví nebo jen obyčejnou turistiku. Keňa nabízí velké množství možností pro aktivní strávení vaší dovolené.


Potápění
Po celém pobřeží Keni je možné provozovat různé druhy vodních sportů, ale právě potápění a šnorchlování patří k těm nejoblíbenějším. Pestrobarevné korálové útesy nedaleko pobřeží jsou plné tisíců ryb a jsou proto také velkým lákadlem pro turisty.
Nejvhodnější místa jsou Malindi a obzvláště pak ostrovy Watamu a Wasini. Nejlepší dobou pro potápění je od února do března. Naopak naprosto nemožné je se potápět v průběhu měsíců červen, červenec a srpen, kvůli velkému množství planktonu.
Dalším dobrý místem je pláž Tiwi Beach. Za Tiwi Villas se utvořilo z korálů hluboké kruhové jezírko. V době odlivu se z něj stává překrásný plavecký bazén.
Ve většině velkých hotelů na pobřeží zapůjčují základní vybavení a v hlavních turistických oblastech sídlí mnoho provozovatelů těchto služeb.


Windsurfing a plachtění
Podmínky pro provozování těchto vodních sportů jsou v Keni ideální. Vítr je totiž poměrně silný a stálý. Ve většině rekreačních středisek je možné si zapůjčit surfovací prkna přibližně za 400 KSh na hodinu. Začátečníci si mohou najmout instruktora. Plachtařské kluby jsou roztroušeny po celém pobřeží, ale také u jezera Navaisha a Viktoriina jezera (velkým problémem je však vodní hyacint a bilharióza). Ve většině jachtařských klubů je možné získat dočasné členství.
Pro milovníky tradičního plachtění a historie jsou především v okolí Lamu nabízeny výlety na arabských plachetnicích. Při romantickém posezení s lahví dobrého vína a měsícem nad hlavou se snadno zaposloucháte do teskné písně, kterou si zpívá oceán a určitě se rychle vžijete do role starých Arabů, kteří brázdili tyto vody.


Létání
Létání na bezmotorovém kluzáku nebo v malém letadélku nad nádhernými rozlehlými pláněmi Keni patří k nezapomenutelným zážitkům.
Kursy létání jsou zde mnohem levnější než v Evropě,USA a Austrálii.


Safari z letadla
Nejpopulárnější výlety jsou z rezervace Masai Mara k Viktoriině jezeru. Velmi běžné jsou také lety do oblasti jezera Turkana a národního parku Sibiloi.
Letecké společnosti se většinou snaží vyhovět zákazníkům ohledně místa letu, ale pokud chcete na opravdu konkrétní místo, je levnější pronajmout si vlastní letadlo.


Létání v balónu
Naprosto jedinečným zážitkem může být vidět safari z balónu. Tiše se vznášet nad rozlehlými pláněmi a kochat se pohledem na divoká zvířata, aniž byste je plašili zvukem automobilu... Co víc si můžete přát!
Lety většinou začínají za rozbřesku a trvají asi 1,5 hod. Velmi populární oblastí je rezervace Masai Mara. Ceny se pohybují asi okolo 385 USD.


Rafting
Hlavní organizace, která nabízí tyto služby v Keni je Savage Wilderness Safaris Ltd. Některé organizované výlety trvají 3 týdny a můžete ujet vzdálenost až 450 km, ale obvyklejší jsou jedno až čtyřdenní výlety s celkovou délkou asi 80 km. Jedním z nejpopulárnějších kratších výletů je sjezd řeky Tana, severovýchodně od Nairobi. První peřeje jsou jen 3.třídy, následují je 3 km peřejí 2.třídy a 3.třídy. Začátek trasy je tedy velmi vhodný pro naučení se technik sjezdu větších peřejí. Následuje průjezd asi 6 km úseku klidné vody, kde se můžete pokochat desítkami druhů různých ptáků. Posledních 6 km se skládá se z peřejí 3., 4. a 5. stupně promíchaných s krátkými úseky klidnější vody. Cena tohoto jistě vzrušujícího výletu je cca 95 USD na osobu.

Další populární kratší sjezd je třídenní dobrodružství na řece Galana, jihovýchodně od Nairobi mezi národními parky Tsavo East a West National Park. Výlety začínají v kterýkoli den v týdnu a minimální počet pasažérů je 4.
Krásné dobrodružství uprostřed divočiny může být také výlet na řeku Ewaso Ngiro River, severozápadně od Isiolo.

Asi nejvíce zajímavá doba pro raftování na zpěněné vodě je od října až poloviny ledna a od začátku dubna do konce července, kdy hladiny řeky jsou na maximu.


Rybaření
V Keni žije několik nejlepších druhů ryb vhodných pro rybaření. Na jejích březích můžete chytit tři druhy marlina, mečouny, několik druhů žraloků, tuňáků a dalších. Vyrazit na loďce na širé moře vstříc obrovským úlovkům – to je zážitek, na který se nezapomíná. Zvláště, když vás bude provázet všudypřítomná vzpomínka na Hemingwaye a jeho lásku k moři.
Devět měsíců trvající rybářská sezóna trvá od srpna až do konce dubna. Nejlepší doba pro lov tuňáků je od srpna do listopadu.
Rybářské safari
Tropic Air Ltd je provozovatelem rybářského tábora v národním parku Mt Kenya. Okolní vysokohorská příroda je útočištěm pro mnoho unikátních druhů ptáků a rostlin, ale je to pstruh, který přitahuje stovky úlovku chtivých návštěvníků. V jezerech Rutundu a Alice žije velké množství pstruhů duhových, zatímco řeka Kazita Munyi River protékající roklinou pod kempem je dobře zásobená pstruhy hnědými.
K dispozici jsou rybářské pruty, mušky, loďky a průvodci.


Jízda na kole
Mnoho společností nabízí výlety na horských kolech po celé Keni. Velmi oblíbenými oblastmi jsou část Masai Mara, Central Highlands a Kerio Valley. Projet na kolech můžete i prales Arabuko-Sokoke nebo národní park Hell’s Gate.


Turistika a horolezectví
Nádhernou přírodu si můžete nejlépe vychutnat při pěší turistice. Vysoké hory, rozlehlé pláně, hluboká jezera či písčité pláže lákají stovky příznivců dobrodružství.
Nejkrásnějšími oblastmi jsou Národní park Mt Kenya, oblast okolo Mt Elgon při hranicích s Ugandou, Cherangani Hills, Kerio Valley východně od Kitale, pohoří Matthews Range a Ndoto Mountains severně od Isolo, Loroghi Hills severně od Maralalu, Mau Forest blízko Nakuru a také Ngong Hills v blízkosti Nairobi.

Národní park Mt Elgon
Pro příznivce vysokohorské turistiky byly v tomto národním parku vybudovány zajímavé turistické stezky. Jedna z nejoblíbenějších tras začíná v malé vesničce Kimilili ležící asi 36 km jižně od Kitale.
Další stezka Park Route nabízí také poměrně zajímavé možnosti a také dobře prošlapaná cesta z Chorlim Gate až nahoru na Koitoboss Peak. Dolů můžete sestupovat severozápadně – do kráteru k horkým pramenům Suam. Nebo se můžete vydat směrem na východ po okraji kráteru a pokračovat po stezce Masara Route, která vede do malé vesničky Masara přes stanici Kimothon Forest Station na východním úbočí hory.A konečně můžete zamířit na jihozápad okolo okraje kráteru do Lower Elgon Tarn a vystoupat na vrchol hory Lower Elgon Peak (4301m).
Při zpáteční cestě můžete jít buď zpátky stejným způsobem nebo je možné pokračovat po Kimilili Route přes zřícenou chatu Austrian Hut a opuštěnou stanici Chepkitale Forest Station. Tato stezka vede dolů do stanice Kaberua Forest Station. Odtud dále sestupujete asi 5 km do Kapsakwany, kde najdete alespoň základní ubytovací zařízení a zastávku matatu.

Národní park Mt Kenya
Několik stezek vede směrem nahoru do Point Lenana.Tři nejznámější jsou Naro Moru, Sirimon a Chogoria. Pro výstup na vrchol je dobré si ráno přivstat, protože jeden z nejnezapomenutelnějších zážitků je východ slunce a nádherný pohled do okolí včetně Mt Kilimanjara.
Nejpopulárnější trasa u společností nabízející tyto výlety je Naro Moru. Je to nejkratší cesta, ale také nejméně malebná. Těsně za městem Naro Moru u silnice do Nanyuki leží začátek stezky. Většina turistů zamíří do meteorologické stanice. Příští noc potom tráví v kempu Mackinder’s Camp.
Sirimon Route začíná u severního úbočí hory Mt Kenya. Z městečka Nanyuki zamiřte do Timau a Isiolo. Noc můžete přečkat v hotelu Mountain Rock Hotel, odkud vás ochotný personál doprovodí na začátek stezky. První den si užijete procházku z hlavní cesty k vstupní bráně parku, nebo ještě dále do kempu Old Moses Camp. Konečnou zastávkou druhého dne je většinou kemp Shipton’s Camp. Z kempu můžete dále pokračovat do Point Lenana přes North Face, American Camp nebo Austrian Hut. Celková délka výletu je 4-5 dní (i s cestou zpátky).
Nejdelší, ale nejkrásnější trasa je Chogoria route. Začátek stezky je u brány Forest Gate. Odtud se dále pokračuje asi 20 km k Park Gate. Po kempování zamiřte do Minto’s Hut a dále k Austrian Hut. Okolo 4.dne dorazíte do Point Lenana. Celková délka výletu je 4-5 dní.
Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy