Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

       Nemoci, nebezpečná zvířata
      Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Keňa - Nemoci, nebezpečná zvířata

Keňa je domovem obrovského množství zvířat a je samozřejmé, že některá mohou být pro člověka nebezpečná. Dodržujte základní bezpečnostní předpisy, nehlaďte volně pobíhající psy a kočky. Při návštěvě národních parků, kde je koncentrace divokých zvířat největší, se budete pravděpodobně pohybovat s průvodcem. Řiďte se jeho radami, nepokoušejte se zvířata pohladit, pokud vám to není vysloveně dovoleno. Nepřibližujte se se ke zvířatům, nekrmte je a nevydávejte nadměrný hluk. Nechoďte do volné přírody na vlastní pěst. Chraňte se dlouhými kalhotami a vhodnou obuví před hady a hmyzem.
Pro člověka mohou být nebezpečná všechna zvířata, dokonce i ta, která jsou pověstně klidná. Pokud budete narušovat jejich životní prostor, omezovat jejich potřeby a svobodu, budou se k nám chovat také nepřátelsky.


Hroch obojživelný
I když na to nevypadá, patří hroch mezi nejnebezpečnější africká zvířata. Zvláště agresivní jsou samice pečující o mláďata. Ty odhánějí šelmy a navíc musejí mláďata chránit i před útočnými hrošími samci. Ti protivníky zastrašují otevíráním hrozivé tlamy – ukazují jim až půlmetrové špičáky. S výjimkou mořských savců má hroch ve světě zvířat vůbec největší ústa. Hroch je skutečně velmi nebezpečný. Dochází i k případům, kdy hroch převrhne loďku a její posádku následně pozabíjí. Zvláště na souši, kde působí neohrabaně, si na něj dejte pozor! V žádném případě se mu ve snaze o co nejlepší záběr nepokoušejte postavit do cesty. Hrochy pozorujte jen z uctivé vzdálenosti.

Nosorožec
Díky svému vzhledu budí nosorožec větší respekt než hroch, takže není nutné zdůrazňovat, že i od tohoto zvířete je třeba držet se v uctivé vzdálenosti. Dospělému nosorožci nehrozí díky jeho velikosti a síle žádné nebezpečí. Matka zahání od svého mláděte nepřítele nejdříve nervózním frkáním, supěním a předstíranými výpady. V případě nutnosti pak zaútočí doopravdy.

Buvol africký
Buvola můžete spatřit v národních parcích. Na první pohled by vás asi nenapadlo, že máte co do činění s jedním z nejnebezpečnějších zvířat v Africe. Takový kolos vážící až 900 kg dokáže zahnat na útěk i lva. Je známý svojí agresivitou a útočností. Proto si ho rozhodně nepleťte s naším milým a líným skotem!

Lev
Vzhledem k tomu, že se jedná o nejsilnějšího predátora Afriky, není asi třeba připomínat opatrnost při případném pozorování tohoto zvířete.

Krokodýl
Krokodýl představuje další velmi nebezpečné zvíře, se kterým se můžete setkat. Nikdy se nekoupejte, pokud si nejste zcela jisti, že v dané oblasti nebezpečí útoku krokodýla nehrozí! Totéž platí i pro provozování vodních sportů na neznámé vodě!

Komáři
Mezi velmi nebezpečná zvířata můžeme řadit i ta nejmenší – např. komára. Někteří komáři v Keni jsou přenašeči nebezpečných nemocí, především malárie. Návštěvníkům je doporučováno chránit se před nimi po celou dobu pobytu.
Noste oblečení světlé barvy. Chraňte se dlouhými kalhotami a tričky s dlouhými rukávy. Používejte bezbarvé olejové repelenty. Vyhýbejte se používání parfémů a vody po holení.
Přivezte si s sebou ochrannou síť proti komárům, napuštěnou repelentem. Impregnujte si oblečení permethrinem (syntetický pyretrin používaný jako insekticid).Spěte při neustále proudícím vzduchu, komáři nesnášejí průvan. Užívejte antimalaritika, pokud se nacházíte v oblasti, kde hrozí nákaza.

Ostatní drobní nebezpeční živočichové
V Keni žije také několik pavouků, jejichž kousnutí je jedovaté, ale séra s protijedem jsou poměrně dostupná. Bodnutí škorpióna je nechvalně proslulé jako velmi bolestivé a může být dokonce smrtelné. Škorpióni se často skrývají v obuvi nebo oblečení. Vyhýbejte se kontaktu s medúzami, které mají žahavá chapadla.

Klíšťata a pijavice
Chraňte se před pokousáním klíštětem, noste kalhoty zastrčené do bot a používejte repelenty proti hmyzu. Po každé návštěvě oblasti s potencionálním výskytem těchto živočichů si pečlivě prohlédněte celé tělo. Pijavice se vyskytují v vlhkých oblastech tropických pralesů. K odstranění ze své kůže použijte sůl nebo zapálený nedopalek cigarety. Preventivně používejte repelenty proti hmyzu.

Hadi
Hadi jsou v Keni poměrně běžná zvířata, obzvláště mimo města. Noste vždy pevné nejlépe kotníkové boty, ponožky a dlouhé kalhoty při pohybu v divoké přírodě. Nestrkejte ruce do děr a štěrbin a buďte opatrní i při sbírání dřeva na oheň. Pokud vás had přesto kousne, zachovejte klid a zůstaňte ležet, pomůže vám to zpomalit šíření jedu do těla. Ostatní vyhledají odbornou zdravotní pomoc. Důležité je vědět, jak had vypadal.


Nebezpečné rostliny
V přírodě se vyvarujte dotýkat se rostlin, které neznáte, bez konzultace s místním průvodcem. Rostou zde např. některé druhy jedovatých pryšců, které způsobují exém. Pokud se však šťáva z nich dostane do oka, můžete i oslepnout. Nebezpečí otravy hrozí, i když jejich větve použijete při rozdělání ohně!


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy