Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Praktické informace

      Česká ambasáda
      Nemocnice, první pomoc, pojištění
      Kde tam a jak vyměním peníze?
       Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)
      Místní doprava
      Kde se najíst a napít?
      Ostatní místní služby
      Nákupy, obchody, tržiště
      Elektrické zásuvky, spotřebiče
      Spropitné
      Policie

Keňa - Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)

Jak volat z mobilu domů?
Dneš už není nutné si aktivovat roaming, všichni operátoři by ho automaticky měly poskytovat. Je ale zapotřebí počítat s vyšší cenou hovorného.
Operátoři naštěstí nabízejí jednotné ceny pro hovory ze zahraničí, takže není nutné si dávat pozor z jaké zahraniční sítě voláte. Na cenu hovorného se můžete informovat buďto na infolice svého operátora nebo si stáhnout ceník na jejich internetových stránkách.

Pokud jste v dosahu signálu před voláním do ČR vložte číslo v mezinárodním formátu, tedy + 420 a číslo telefonu např. + 420 602 222 111.
Ve střední části a ve velkých městech je poměrně slušné pokrytí signálem. V některých národních parcích je zakázáno používat mobilní telefony.Telefonní budky, telefonní karty
Z Nairobi nebo Mombasy nebudete mít žádný problém dovolat se do zahraničí. Volání z telefonních budek může mít mnohem problematičtější, protože místní telefonní systém je založen na přenosu rádiových vln.
Telefonní budky mají většinou červenou barvu a přijímají pouze měděné mince v hodnotě 1, 5 a 10 KSh.
Telefonní karty mají hodnoty 300, 500 a 1000 KSh a volat s nimi je možné z pošt. Používání karet je poměrně časté, protože máte mnohem větší šanci se dovolat než při použití normální telefonní budky. Karty se dají zakoupit ve stáncích, nebo přímo na poště. Často ale bývají vyprodané.
Při volání do Keni použijte kód země 254.
Nairobi
V Nairobi můžete telefonovat z Extelcoms Office na Haile Selassie Ave. Otevřeno je od 8:00 do půlnoci. Další možností je potom pobočka pošty v přízemí budovy Kenyatta Conference Centre. V centru existuje velké množství soukromých poboček, které nabízejí mezinárodní telefonní služby, ale jejich sazby jsou mnohem vyšší než u Extelcomu. Počítejte s cca 600 KSh za minutu při volání kamkoli do Evropy.

Mombasa
V Mombase si můžete zavolat z místního poštovního úřadu na Digo Road, který je otevřen od pondělí do pátku od 8:00 do 18:00 a v sobotu od 9:00 do 12:00. Telefonní karty jsou k sehnání po celém městě.


Důležitá místní telefonní čísla
Policie a ambulance: 999
Jakéjkoliv dotazy 900
Čas 993
Zavolat operátorovy 900
Mezinárodní služby 0196
Nadiktovat telgram 990
AAR: (+254 20) 2715 319– letecká záchranná služba
Flying Doctor Service - letecká záchranná služba: Wilson Airport, Off Langata Road Tel. (254 20) 315454,

Nairobi:
Policie – 999 nebo 717777/240000 – nečekejte však pohotový příjezd
Ambulance: (02)374000 – pohotovost nemocnice Aga Khan Hospital – k dispozici 24 hodin denně


Mombasa:
Policie – 999 nebo 222121Internetové kavárny
Internet je v Keni poměrně dobře zavedený. V mnoha městech nalezneme emailové pobočky a počítačová centra, kde můžete surfovat po internetu nebo odesílat a přijímat emaily. 300-400KSh za hodinu.

Cyber cafe in Mombasa
Clicks Netcafe
Superior HseMakadara Road
254 11 221579
clicks@africaonline.co.ke
290 Ksh /hodina

Online cafe
Yusuf Ali Mansion, Moi Avenue
220008
info@unet.co.ke
40Sh/ hodina + soda+chipsy zdarma

cyber cafe in Nairobi
Browse internet access ltd
Ngina street, Hilton
25420220989
infovbrowsekenya.com
1KSh / minuta

Hard rock cyber cafe
Nairoib
2542220802/3
Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy