Navigace - Keňa
Dovolená Keňa Recenze hotelů Keňa
Last minute Keňa Hotely a ubytování Keňa
Víza Keňa Fotogalerie Keňa
Mapy a průvodce Keňa Informace Keňa

       Hospodářství

      Všeobecné info
       Průmysl
      Zemědělství

Keňa - Průmysl

Keňa má relativně dobře rozvinutou průmyslovou základnu a průmysl se podílí na HDP 25%. Avšak špatná infrastruktura (katastrofální stav silnic, železnic i vodních cest), vysoké daně a všudypřítomná korupce utlumují průmyslovou základnu. Největší průmyslové zóny jsou soustředěny v okolí velkých měst, Nairobi, Mombasa a Kisumu.

Nerostné zdroje jsou malé. Těžba je reprezentována fluoritem severně od Nairobi, těžba sody a soli z přírodních ložisek u jezera Magadi. Zlato se těží u Kakamegy a olovo a stříbro u Kinangoni. V Kifili je velký závod na zpracování minerálů.

Hlavními průmyslovými výrobky, které zde vznikají jsou potraviny, nápoje, tabák, chemikálie, deriváty ropy, textilie, kovy, kůže, guma, stavební materiály (především cement) a farmaceutické výrobky.

Velkým poroblémem je nedostatek energie. Zdroje energie jsou v Keni poměrně vzácné a to je také důvod, proč musí být většina energie importována, především ropa ze Saudské Arábie nebo Spojených arabských emirátů. Hlavními energetickými zdroji jsou voda, uhlí a ropa. Největší vodní elektrárny jsou na řece Tana, Turkwel a na jezeře Turkana.


Provozovatel:

cestování dovolená exotická dovolená

Už jste viděli bambusové podlahy? Rovnou 6 druhů je položeno u nás na prodejně v Českých Budějovicích. Dřevěné podlahy jsou kvalitní, ekologické, odolné, lety oveřené a samozřejmě cenově příznivé. Nabízíme i s pokládkou.
Jedním z našich nejžhavějších produktů jsou tapety na zeď. Nabízíme množství druhů, všech barev a kolekcí. K dostání je i lepidlo na tapety.
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz Photo-gallery.cz Hotely-online.cz Mapy-průvodce.cz Zájezdy.org thajsko.net Photogallery Fotogalerie Accommodation Ubytování-online.com Egypt-info.cz kypr.info Chorvatsko- zájezdy.cz Dovolená-Bulharsko.cz JižníAfrika.net Brazílie-info.cz Argentina-info.cz Švýcarsko.org Seychelly.cz Vietnam-info.cz Malajsie.cz Maledivy.info Mauritius-info.cz Afrika-KEŇA.cz tunisko.net
Odkazy
odkazy